کد خبر: ۵۱۹۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹

          ارتباط انواع درب اتوماتیک شیشه ای با پارتیشن شیشه ای!

ممکن است این تیتر کمی اغراق آمیز و حتی غیر واقعی به نظر برسد، زیرا هر طور که به قضیه نگاه کنید، ارتباط آن چنان خاصی را نمی توان بین درب اتوماتیک شیشه ای و همچنین پارتیشن شیشه ای پیدا کرد. اما اگر نگاه و زاویه دید خود را کمی دقیق تر کنید، متوجه خواهید شد که ماده اصلی هر دو آن ها از نوعی شیشه به خصوص است. در ادامه می خواهیم تا در خصوص انواع درب اتوماتیک شیشه ای، انواع پارتیشن شیشه ای، انواع پارتیشن اداری و تفاوت های آن ها به بحث با یکدیگر بپردازیم.

 

انواع درب اتوماتیک شیشه ای مناسب برای اماکن مختلف

درب اتوماتیک شیشه ای در چند دسته مختلف قرار می گیرند که در ادامه به آن ها پرداخته خواهد شد. یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص این نوع از درب ها قابل ملاحظه است، آن است که اساس و پایه کار تمام این درب ها به یک شکل است و ممکن است در برخی از ویژگی ها و جزئیات و حتی در برخی از قسمت های ظاهری کار با یکدیگر دارای تفاوت هایی باشند.

1-درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

اولین نوع از درب اتوماتیک شیشه ای که قرار است آن را معرفی کنیم، درب اتوماتیک شیشه ای از نوع کشویی است. این درب همچون دیگر انواع درب اتوماتیک شیشه ای با سیستم برق کار می کند. یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع از درب ها علاوه بر آن که توانایی کنترل ورود و خروج مردم را به وسیله حسگرهای حرکتی خود دارند، قابلیت آن ها برای استفاده در اماکن پر تردد همچون مترو، ایستگاه اتوبوس، بانک ها و...است. البته اینکه موتور و همچنین هسته مرکزی قوی نیز در این نوع از درب اتوماتیک شیشه ای به کار رفته است، بسیار قابل توجه می باشد. 

2-درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

نوع دوم از انواع و اقسام درب اتوماتیک شیشه ای، مدل تلسکوپی آن است. این نوع از مدل های درب، دارای تمامی ویژگی های دیگر انواع درب اتوماتیک شیشه ای هستند؛ اما موضوعی که در این نوع از درب اهمیت بسیار دارد آن است که می توان حالت باز شدن درب را به حالت های کاملا باز و یا نیمه باز درآورد و این موضوع کاملا انتخابی بوده و می توان آن را با تنظیم هسته مرکزی به حالت دلخواه درآورد.

3-درب اتوماتیک شیشه ای گردان

استفاده از این نوع از درب اتوماتیک شیشه ای برای هر مکانی توصیه نمی شود. در واقع تنها مکان هایی می توانند از این نوع از درب استفاده کنند که فضای زیادی دارند و نیازی به عبور دادن وسایل از طریق این درب ها ندارند. درب اتوماتیک شیشه ای گردان تنها مختص عبور افراد است. یکی از ویژگی های این درب آن است که عبور و مرور افراد از طریق آن طول می کشد و معمولا می توان از آن به عنوان یک سیستم امنیتی در بانک ها، صرافی ها و اماکن این چنینی استفاده کرد.

4-درب اتوماتیک شیشه ای برقی

این نوع از درب اتوماتیک شیشه ای بیشتر برای اماکن پر رفت و آمد که نیاز است تا با ورود و خروج افراد باز و بسته شود، به کار می رود. یکی از ویژگی های این نوع از درب اتوماتیک شیشه ای در آن است که می توان حتی باز و بسته شدن آن را منوط به یک طرف کرد و با کنترل کامپیوتر مرکزی آن امکان باز نشدن درب را از سوی دیگر محدود ساخت.

دو نوع دیگر از انواع درب اتوماتیک شیشه ای شامل درب های اتوماتیک شیشه ای چشمی و درب اتوماتیک شیشه ای اسمارت می شوند.

آیا پارتیشن شیشه ای امنیت لازم را برای اجرا در خانه دارد؟

یکی دیگر از محصولاتی که این روزها استفاده از آن در حال گسترش هرچه بیشتر است و به مرور زمان در حال تبدیل شدن به یکی از اجزای اصلی ساختمان ها به شمار می رود، پارتیشن شیشه ای در انواع و اقسام مختلف است که در ادامه در خصوص آن توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. از پارتیشن های شیشه ای می توان در جهت ساخت اتاق کار در منزل، حمام، گلخانه و...استفاده کرد. اما این پارتیشن شیشه ای چه مزیت هایی دارد که می تواند بر دیوارهای معمولی غلبه کند و افراد را ترغیب کند تا از آن ها استفاده کنند.

                  ارتباط انواع درب اتوماتیک شیشه ای با پارتیشن شیشه ای!

1-عدم کاستن نور

میزان نور دریافتی چه در خانه باشد و چه در شرکت و محل کار، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که برای افراد مهم است. شاید تا چند سال پیش تا به امروز اهمیت نور گیری مکان مورد نظر مشخص نبود؛ اما امروزه با بررسی ها و تحقیق هایی که محققان انجام داده اند، متوجه شده اند که نور خورشید در طی روز بسیار نقش مهمی در روحیه و سلامتی جسمی و روانی افراد دارد. به همین علت است که پارتیشن شیشه ای که می تواند به راحتی نور کافی را در همه جای محیط انتقال دهد و باعث کاهش آن نمی شود، یکی از انتخاب های افراد است.

2-مزیت پارتیشن شیشه ای در محل کار

پارتیشن شیشه ای که در محل کار و اداره ها استفاده می شود با عنوان پارتیشن اداری نیز شناخته می شود. البته ناگفته نماند که پارتیشن اداری می تواند جنس های دیگری همچون چوب نیز داشته باشد؛ اما غالبا جنس این پارتیشن ها از شیشه است. پارتیشن شیشه ای می تواند هم باعث جدا سازی فضاهای کوچک برای هر کارمند شود و هم می تواند با القای این موضوع که هر فرد تحت کنترل دوربین های نظارتی و دیگر همکاران خود است، باعث افزایش راندمان کاری فرد شود.

                     ارتباط انواع درب اتوماتیک شیشه ای با پارتیشن شیشه ای!

3-عایق صدا

یکی دیگر از مزیت های پارتیشن شیشه ای که هم در منزل و هم در محل کار می تواند به درد بخورد، عایق بودن این دیوارهای شیشه ای نسبت به انتقال صدا است. در محل کار، و یا در منزل اگر با پارتیشن شیشه ای و یا پارتیشن اداری، اتاق کاری را درست کنید، مسلما می خواهید تا این اتاق نسبت به سر و صداهای اطراف عایق باشد و به راحتی بتوانید کارهای خود را انجام دهید؛ که خوشبختانه این پارتیشن ها این کار را برایتان انجام می دهند.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار