کد خبر: ۵۱۹۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

طیب جواد سفیر افغانستان اعلام کرد، کابل خواهان دریافت هرچه سریع‌تر واکسن اسپوتنیک روسیه است.

                          کابل خواهان دریافت سریع‌تر واکسن اسپوتنیک روسیه

به گزارش شفاف، سفیر افغانستان در روسیه اعلام کرد دولت روسیه درخواست این کشور برای واکسن اسپوتنیک وی را هم اکنون در دست بررسی دارد و کابل به دنبال آن است که هرچه سریع تر این واکسن را دریافت کند.

طیب جواد در پاسخ به این پرسش که آیا نخستین محموله واکسن‌ها ظرف چند ماه آینده تحویل افغانستان خواهد شد گفت: این موضوع بستگی به زنجیره عرضه دارد و با توجه به اینکه مقامات افغانستان خواهان دریافت هرچه سریع تر این واکسن هستند این مسئله در اولویت اصلی کابل قرار دارد.

وی در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک خاطر نشان کرد: بسیار قدردانیم که دولت روسیه در حال بررسی درخواست ماست. ما این درخواست را مطرح کرده ایم و امیدواریم عملا شاهد تحویل واکسن اسپوتنیک وی به افغانستان باشیم. شخصا به همراه کارکنانم خود را واکسینه کرده ایم و بسیار خوب است که به این واکسن دسترسی پیدا کنیم.
این دیپلمات افغان همچنین خاطر نشان کرد واکسن اسپوتنیک وی احتمالا نخستین واکسن کرونایی است که در اختیار افغانستان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در دیدار هفته گذشته با مقامات روسیه این مسئله را مطرح کردم و آن‌ها از بررسی درخواست ما خبر دادند.
طیب جواد گفت: در حال حاضر اولویت تامین این واکسن برای شهروندان روسیه است و ما این مسئله را درک می‌کنیم و از هرنوع واکسن و هر تعداد واکسن موجود استقبال می‌کنیم، زیرا به احتمال زیاد نخستین واکسنی است که در اختیار افغانستان قرار خواهد گرفت.

وی همچنین اعلام کرد این مسئله در دستور کار گفتگو‌های آتی محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان و سرگئی لاوروف همتای روس وی خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار