کد خبر: ۵۱۹۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲

علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی امروز به صورت تصویری با پائولو دیونیزی، نماینده ویژه دولت ایتالیا در امور سوریه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش شفاف، وی با اشاره به حضورش در نشست اخیر کارشناسان ارشد کشورهای ضامن فرمت آستانه در سوچی، خاطر نشان کرد که  در این نشست تحولات سوریه در ابعاد مختلف مورد رایزنی قرار گرفت و بر حل و فصل سیاسی بحران سوریه، کمک به رفع مشکلات انسانی و تداوم مبارزه با تروریسم تاکید شد.
خاجی همچنین افزود کشورهای ضامن فرمت آستانه با صدور بیانیه ای از راهکار سیاسی و ادامه کار کمیته قانون اساسی سوریه ، حمایت کردند.
مشاور ارشد وزیر امور خارجه اظهار امیدواری کرد که سفر آقای پترسون به دمشق که دیروز آغاز شده است، موجب رونق گفت‌وگوهای سوری _ سوری و برگزاری نشست ششم کمیته در آینده نزدیک گردد.

دیونیزی نماینده ویژه دولت ایتالیا در امور سوریه نیز با اشاره به جایگاه کشورمان و نقش مهم و سازنده فرمت آستانه در راستای راهکار سیاسی بحران سوریه، اظهار داشت: دولت ایتالیا از ابتکارات بین المللی پترسون و تلاشهای فرمت آستانه در باره سوریه حمایت می کند . 
وی اضافه کرد: ایتالیا مایل است در پروسه ایجاد صلح در سوریه از طریق همکاری با سایر بازیگران بین المللی و همچنین جمهوری اسلامی ایران، فعال و نقش آفرین باشد.
وی اعتماد سازی میان گروههای سوری از یک سو و از سوی دیگر میان دولت سوریه و جهات بین المللی را ضروری دانست .
دو طرف در پایان بر ادامه گفتگو  و رایزنی های منظم تاکید کردند .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: