کد خبر: ۵۱۹۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲

شرکت صنایع نظامی سعودی "سامی" و شرکت صنایع تسلیحاتی "لاکهید مارتین" آمریکا امروز، یکشنبه توافقنامه استراتژیک با هدف تقویت توانمندی‌های نظامی عربستان را به امضا رساندند.

                          توافقنامه استراتژیک عربستان با لاکهید مارتین آمریکا

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، این دو شرکت در بیانیه‌ای مشترک که در سایت سامی وابسته به صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی عربستان منتشر شد، بر امضای توافقنامه استراتژیک برای ایجاد طرح مشترک همکاری بین دو شرکت در زمینه تقویت توانمندی‌های نظامی و امنیتی عربستان و حمایت از توانمندی‌های صنعتی و مشارکت در تحقق اهداف توسعه اقتصادی در چارچوب سند چشم انداز ۲۰۳۰ تاکید کردند.

این توافقنامه در حاشیه نمایشگاه نظامی بین‌المللی آیدکس ۲۰۲۱ که در ابوظبی شروع به کار کرده از سوی ولید ابو خالد، رئیس اجرایی شرکت سعودی و تیموتی کاهل، معاون اول رئیس شرکت لاکهید مارتین به امضا رسید.

شرکت سعودی براساس توافق مذکور، ۵۱ درصد سهام پروژه جدید را در ازای ۴۹ درصد شرکت آمریکایی به دست می‌آورد.

طبق بیانیه منتشر شده، توافقنامه جدید در راستای توسعه توانمندی‌های بومی سازی از طریق انتقال تکنولوژی و آشنایی و آموزش کادر عربستانی در زمینه تولید تولیدات و ارائه خدمات به نفع نیرو‌های مسلح عربستان تلاش خواهد کرد. این توافقنامه همچنین توسعه قابلیت‌های عربستان در زمینه‌های تکنولوژی‌های تولید، برنامه‌ریزی و تکمیل سیستم‌ها و نیز تولید، محافظت و تعمیر بالگرد‌ها و هواپیماها، سیستم‌های دفاع موشکی و سیستم‌های مورد استفاده در عرشه کشتی‌ها را مد نظر دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: