کد خبر: ۵۱۹۹۹۴
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹

کلهری گفت: دره فرحزاد از نظر زیست محیطی و طبیعی بودن بسیار ارزشمند است و باید آنجا را به قطب گردشگری تبدیل کنیم.

به گزارش شفاف، محمود کلهری شهردار منطقه ۵ تهران در گفت‌وگویی، اظهار کرد: مسأله توسعه ظرفیت‌های گردشگری دره فرحزاد را از طریق جذب سرمایه گذار و در قالب مشارکت هم بررسی می‌کنیم.

وی افزود: دره فرحزاد هم مثل سایر رود دره‌های شهر تهران برای مدیریت شهری اهمیت دارد و این موضوع به سبب طبیعت آنجا بوده و مطالعات لازم برای اجرای طرح آن انجام شده است.

شهردار منطقه ۵ تهران گفت: موضوع دره فرحزاد از جنبه محیط زیستی و حفظ فضای طبیعی و هم از این منظر که بتوانیم از تمام ظرفیت‌های آن برای عموم مردم استفاده کنیم، اهمیت دارد، یعنی باید بتوانیم آنجا را به قطب گردشگری تبدیل کنیم.

کلهری تصریح کرد: باتوجه به اینکه دره فرحزاد ظرفیت این نوع توسعه را دارد، ما این مسأله را از طریق جذب سرمایه گذار و در قالب مشارکت هم پیگیری می‌کنیم که به همین منظور هم از نهاد‌های بین المللی دعوت به عمل آمد و از دره فرحزاد بازدیدی دادشتند و توجهشان به این موضوع جلب شد و قول همکاری دادند.

شهردار منطقه ۵ تهران گفت: به این دلیل دره فرحزاد بین دو منطقه قرار دارد، با همکاری شهرداری منطقه ۲ این طرح را پیگیری می‌کنیم تا بتوانیم یک طرح تفریحی-توریستی را با رعایت پیوست‌های زیست محیطی، ترافیکی و اقتصادی برای حفظ حق سرمایه گذاران و پیوست‌های اجتماعی اجرا کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: