کد خبر: ۵۲۰۰۰۷
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱

رسانه های نزدیک به فریدون اصفهانیان مدعی شده اند که او دیروز توانسته درخواست مورد تایید فدراسیون فوتبال درمورد رفع موانع تایید صلاحیت خود را به فیفا ارسال کند و در انتظار پاسخ آن‌ها بماند!! یعنی با این ادعا، فدراسیون فوتبال به سرپرستی حیدر بهاروند و دبیرکلی مهدی محمدنبی مرتکب یک تخلف در آستانه انتخابات شده اند.

فریدون اصفهانیان سرشناس ترین رد صلاحیت شده انتخابات فدراسیون فوتبال بعد از حیدر بهاروند است.

به گزارش شفاف، اصفهانیان که مدیریت ضعیف و متزلزلش چه در هیات رییسه و چه در کمیته داوران بارها فوتبال ایران را به چالش کشیده، حضور در انتخابات را در موعد قانونی از دست داد و حتی در مهلت تجدیدنظر هم نتوانست مدارک لازم برای احراز شرایط را مهیا سازد.

دلیل رد صلاحیت او در برخی رسانه ها پرونده یا پرونده های قضایی در دادسرای زنجان ذکر شده که هنوز مفتوح است و باعث شد تا نام او در لیست نهایی نامزدها قرار نگیرد اما سرپرست بازنشسته داوران فوتبال ایران که رییس هیات فوتبال زنجان نیز محسوب می شود و چینش های داوران در فصل جدید نیز ضربه بزرگی به تیمهای لیگ و قضاوت صحیح مسابقات وارد کرده ، زیر بار ردصلاحیت قانونی اش نرفت و تمام نفوذ و توان خود را برای جدانشدن از صندلی مدیریتی فوتبال به کار گرفت تا در راس فدراسیون چهارسال دیگر ماندگار باشد.

این درحالی است که او به خوبی می دانست رفع موانع قانونی بعد از مهلت رسمی فیفا یعنی 21 روز قبل از انتخابات هم فایده ای برای او نخواهد داشت اما از همان زمان گویا به راههای فراقانونی می اندیشید.

خبرسازی عجیب درباره پاسخ فیفا و بازگشت غیرقانونی اصفهانیان به انتخابات

اصفهانیان طبق ادعای رسانه های نزدیک به خود، پروسه حل پرونده باز قضایی خود در دادسرای استان زنجان را به راه انداخت و باز هم طبق نوشته همان رسانه ها توانست مهم‌ترین مانع برای حضور در انتخابات را از پیش رو بردارد. اما این توفیق احتمالی و تایید نشده از سوی مراجع مربوط، بعد از مهلت قانونی رخ داد.

پیش از این بار‌ها در تابناک ذکر شد که طبق قوانین اساسنامه تصویب شده مجمع که به تایید فیفا نیز رسید، ۲۱ روز پیش از برگزاری مجمع انتخابات، فدراسیون‌های فوتبال باید اسامی نفرات تایید صلاحیت شده برای حضور در انتخابات را بی کم و کاست و بدون جای خالی، به فیفا اطلاع دهند تا فهرست نام‌های مورد نظر به اطلاع فدراسیون جهانی فوتبال نیز برسد. توجه به این قانون و اینکه در فهرست اولیه نامی از اصفهانیان نبود، او را وارد پروسه‌ای سخت‌تر از قبل کرد، چرا که مرحله دوم نقشه او یعنی رسوخ به مقامات فدراسیون و ارسال متمم به فیفا شروع شد.

امروز جمعه برخی رسانه های نزدیک به فریدون اصفهانیان مدعی شده اند که او دیروز توانسته درخواست مورد تایید فدراسیون فوتبال درمورد رفع موانع تایید صلاحیت خود را به فیفا ارسال کند و در انتظار پاسخ آن‌ها بماند!! یعنی با این ادعا، فدراسیون فوتبال به سرپرستی حیدر بهاروند و دبیرکلی مهدی محمدنبی مرتکب یک تخلف در آستانه انتخابات شده اند.

ادامه این گزارش نیز می افزاید در حالی که تا شب گذشته اتفاقی در این باره نیفتاده بود امروز اطرافیان سرپرست کمیته داوران مدعی شدند پاسخ استعلام فیفا برای حضور در انتخابات رسیده و اضافه شدن نام فریدون اصفهانیان به اسامی حاضر در انتخابات بلامانع خواهد بود!! خبری حیرت آور که می تواند مجمع را به آشفتگی جدیدی برساند و با سلامت انتخابات بازی کند. چرا که منافع یک نفر در گرو برهم زدن قانون و آیین نامه انتخابات تصریح شده در اساسنامه است.

این پاسخ مثبت ادعاشده که می گویند امروز به فدراسیون فوتبال و پس از آن به اصفهانیان رسیده، تاکنون نه از سوی او و نه از سوی هیچ یک از نفرات ذیربط به اطلاع اعضای مجمع و رسانه ها نرسیده و به همین منظور می‌توان این گونه برداشت کرد که مرد هزارچهره هیات رییسه، تصمیم دارد در روز مجمع آفتابی شود و رقبا را هم غافلگیر کند. 

فریدون اصفهانیان روز‌های آخر این هفته برای تدریس در دوره داوری به شمال ایران رفت، ولی یکی از مدیران ارشد فدراسیون مدعی است او از همان مازندران به صورت تلفنی دائم با اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال در ارتباط بود و در نهایت هم به خواسته اش رسید! این داستانی است که اطرافیان اصفهانیان نقل می کنند و صحت آن به شدت با تردید مواجه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: