کد خبر: ۵۲۰۰۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با معاون وزیر خارجه روسیه، روند همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف بررسی شد.

به گزارش شفاف، «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو امروز (جمعه) مورخ هشتم اسفند ۱۳۹۹ با «ایگور مارگولوف» معاون امور آسیای وزارت امور خارجه روسیه دیدار و گفتگو کرد.
دیدار سفیر ایران در روسیه با نماینده ویژه پوتین
در این ملاقات طرفین در مورد طیف وسیعی از موضوعات دوجانبه به ویژه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله سیاسی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی، هسته ای، حقوقی، کنسولی، تشریفاتی، واکسن کرونا و ... به صورت مفصل بحث و تبادل نظر کردند.

دو طرف همچنین ضمن بررسی آخرین وضعیت برخی از پروژه‌های مهم اقتصادی بین دو کشور، روند همکاری‌ها در این حوزه را رو به گسترش ارزیابی کردند.

* سفر قالیباف به مسکو

ایگور مارگولوف با اشاره به سفر اخیر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به مسکو، پیام مقام معظم رهبری خطاب به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که توسط رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به مسکو به «والودین» رئیس دومای دولتی روسیه (به منظور ارجاع به پوتین) تقدیم شده بود را مهم خواند.

کاظم جلالی نیز با تشکر از همکاری طرف روس در زمینه ایجاد شرایط لازم برای دیدار قالیباف و هیأت همراه از مسکو، پیام مقام معظم رهبری خطاب به رئیس جمهور روسیه را برای تعمیق روابط بین دو کشور مهم و راهبردی ارزیابی کرد.

 کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو دیروز (پنجشنبه) نیز با «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه درباره اوضاع منطقه به ویژه تحولات یمن به گفتگو پرداخت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: