کد خبر: ۵۲۰۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶

امارات متحده عربی از موضع عربستان سعودی در خصوص گزارش اطلاعاتی ایالات متحده پیرامون قتل روزنامه نگار و منتقد سعودی حمایت کرد.

                          حمایت امارات از موضع عربستان نسبت به گزارش قتل

به گزارش شفاف، از روزنامه جروزالم پست، خبرگزاری دولتی امارات متحده عربی روز شنبه در گزارشی اعلام کرد که این کشور از موضع عربستان سعودی در قبال گزارش اطلاعاتی ایالات متحده پیرامون قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد سعودی حمایت می‌کند.

این خبرگزاری به نقل از وزارت خارجه امارات «اعتماد خود به این موضع و حمایت از احکام قوه قضائیه سعودی را که پایبندی این پادشاهی به اجرای شفاف و منصفانه قانون را ثابت کرده و تمام افراد دخیل در این پرونده را پاسخگو می‌سازد، ابراز می کند».

گفتنی است، دولت «جو بایدن» رئیس جمهور جدید ایالات متحده که در هفته‌های نخست ریاست جمهوری خود به دلیل عدم اتخاذ موضعی سختگیرانه نسبت به «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی بر سر پرونده قتل فجیع «جمال خاشقجی» از جمله عدم وضع تحریم علیه این مقام سعودی، با انتقادات فراوانی روبرو شده بود، روز دوشنبه اعلامیه‌ای در این خصوص صادر می‌کند.

جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی مقیم آمریکا که در انتقاد از سیاستهای «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در روزنامه واشنگتن پست قلم می‌زد، در اکتبر ۲۰۱۸ توسط تیمی از عناصر وفادار به ولیعهد عربستان در محل کنسولگری این کشور در شهر استانبول ترکیه کشته و جنازه وی مثله شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: