کد خبر: ۵۲۰۱۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲

امید گفت: طبق درخواست کمیته امداد تسهیلات اشتغال از ۵۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش شفاف، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در مراسم افتتاح نمایشگاه رویداد صنایع روستا دوست اظهار کرد: امروز زیر ساخت‌ها از جمله آب، برق گاز، راه، آموزش به‌طور میانگین ۹۰ درصد در روستا‌ها فراهم شده است.
امید گفت: اشتغال روستایی از جمله ضروریاتی است که باید به آن توجه شود.

او با بیان اینکه دولت ۲۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی اختصاص داده است، ادامه داد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته شاهد کاهش شدید مهاجرت طی سه تا چهار سال اخیر بودیم؛ امروز در سال ۹۹ مهاجرت روستایی‌ها به شهر یک دهم درصد بوده است.

معاون توسعه روستایی رئیس جمهور با بیان اینکه با اشرافی که به واحد‌های روستایی در سراسر کشور داریم، هیچ دستگاهی با برنامه و منظم‌تر از کمیته امداد در حوزه اشتغال روستایی نداریم، افزود: یکی از پیشنهادات ما این است که به سمتی برویم که امداد، علاوه بر اشتغال مددجویان تجربه خود را در اختیار سایر روستاییان قرار دهد.

امید گفت: در تبصره ۱۶ برای امداد منابع خوبی پیش‌بینی شده است و سهم کمیته امداد مجزا دیده شده است.

او با بیان اینکه همچنین باز پرداخت تسهیلاتی که دولت در راستای تامین اشتغال به مددجویان پرداخت کرده در صندوقی برای اشتغال دیگر مددحویان سپرده‌گذاری شده است، گفت: طبق درخواست کمیته امداد تسهیلات اشتغال از ۵۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون افزایش پیدا خواهد کرد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار