کد خبر: ۵۲۰۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳

یک رسانه انگلیسی انتخاب عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران را بازتاب داد.

به گزارش شفاف، سایت انگلیسی insidethegames انتخاب شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران را بازتاب داد.

این رسانه‌ انگلیسی نوشت، در پی برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایران که مدت‌ها به تعویق افتاده بود، عزیزی خادم به عنوان رئیس جدید این فدراسیون انتخاب شد.

خادم از مجموع ۸۷ رای ۴۹ رای به دست آورد تا پیروز انتخابات در مرکز همایش‌های بین المللی اجلاس سران تهران باشد.

رقیب او در دور دوم کیومرث هاشمی بود که ۳۸ رای به دست آورد. مصطفی آجرلو و علی کریمی نیز در این انتخابات شرکت داشتند، اما نتوانستند به دور دوم راه پیدا کنند.

خادم که قبلا در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران کار کرده در رأس این سازمان بحران زده با چالش سختی رو به رو است.

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایران چندین بار به تعویق افتاد، زیرا فیفا به دلیل دخالت دولت خواستار ایجاد تغییراتی در اساسنامه این نهاد شده بود.

فیفا ابتدا در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که باید تغییراتی در اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران اعمال شود و ماه می‌ سال گذشته اساسنامه جدید این فدراسیون  را نپذیرفت، زیرا ایرادات برطرف نشده بود.

فدراسیون جهانی فوتبال  ایران را تهدید کرد اگر اساسنامه اش با الزامات فیفا منطبق نباشد فوتبال این کشور تعلیق خواهد شد.

در ماه نوامبر پس از حذف مسعود سلطانی فر وزیر ورزش ایران از مجمع، حیدر بهاروند رئیس موقت فدراسیون فوتبال ایران ادعا کرد که مناقشه با فیفا حل شده است و در همان ماه اساسنامه جدید تایید و تاریخ انتخابات نیز تعیین شد.

عزیزی خادم پس از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران در سخنرانی خود به بی نظمی‌های سال‌های گذشته اشاره کرد.

او گفت: قبل از هر چیز می‌خواهم از همه کسانی که به من رای دادند تشکر کنم. انتخابات امروز تجلی دموکراسی بود. ما با همفکری پیش خواهیم رفت و با هدف بهبود فوتبال در استان‌ها گام برمی داریم.

خادم افزود: باشگاه‌های ایرانی و تمام جامعه فوتبال باید در بهبود فوتبال به یکدیگر کمک کنند. ما قصد داریم برای فوتبال برنامه ریزی کنیم. فوتبال ما طی سال‌های گذشته دچار بی نظمی شده است.

ایران جزو یکی از پنج کشوری بوده که برای میزبانی از جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ نامزد شده است. خادم ادعا کرد که از فوتبال زنان به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال حمایت خواهد کرد.

خادم گفت: "ما برای رسیدن به اهداف خود گام به گام جلو خواهیم رفت، به همین دلیل من اینجا هستم. ما موظف به استفاده از متخصصان در فدراسیون هستیم. فدراسیون جدید همچنین از فوتبال پایه و فوتبال زنان حمایت خواهد کرد. "

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: