کد خبر: ۵۲۰۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰

به دنبال انتشار برخی گزارش‌ها در مورد امتناع فرماندار نیویورک برای ارائه آمار واقعی کشته شدگان کرونا در خانه‌های سالمندان، شمار زیادی از مردم آمریکا خواستار استیضاح وی شدند.

                          طرح استیضاح فرماندار نیویورک درباره آمار کشته‌ها

به گزارش شفاف، از نشریه هیل، براساس نتایج نظرسنجی دانشگاه هاروارد، ۷۱ درصد از مردم آمریکا بر این باورند در صورتی که مشخص شود اندرو کومو فرماندار نیویورک آمار کشته شدگان کرونا در خانه‌های سالمندان را پنهان کرده وی باید استیضاح شود.

طبق آمار نتایج دانشگاه هاروارد، ۲۹ درصد با استیضاح کومو مخالف هستند.

در حال حاضر یکی از موضوعات اصلی رسانه‌های آمریکایی پنهان کردن آمار واقعی کشته شدگان کرونا در خانه سالمندان نیویورک توسط فرماندار این ایالت است، وی متهم است که در سال گذشته آمار واقعی کشته شدگان را اطلاع رسانی نکرده است.

فرمانداری نیویورک در ۲۵ مارس (پنجم فروردین) ۲۰۲۰ بخشنامه‌ای صادر کرد که به موجب آن مراکز نگهداری از سالمندان از عدم پذیرش افراد تنها به دلیل ابتلای آنها به کووید -۱۹ منع شده بودند. هدف این بخشنامه خالی کردن فضای بیمارستانها بود که در روزهای نخست شیوع کرونا مملو از مراجعه کننده بود.

بررسی آمار دقیق کشته شدگان کرونا در نیویورک در حالی تیتر برخی از رسانه‌های آمریکایی است که به تازگی محققان در بررسی های جداگانه ای شاخه جدیدی از ویروس کرونا ردیابی کرده اند که در شهر نیویورک شایع شده است.

تاکنون محققان دانشگاه کلمبیا حداقل ۸۰ نمونه از شاخه ویروس کرونا نیویورکی را در سه ایالت نیویورک، نیوجرسی و کانکتیکت ردیابی کرده‌اند. این امر نشان می‌دهد شاخه ویروس مذکور محدود به یک منطقه خاص نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: