کد خبر: ۵۲۰۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

قالیباف گفت: هیچ کجا فشار دشمن نباید ما را از مسیر باز دارد و خدا در مسیری که ما مقاومت می‌کنیم وعده داده که پیروزی نصیبمان خواهد شد.

به گزارش شفاف، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جشنواره «رفیق خوشبخت ما» که ظهر امروز (سه‌شنبه دوازدهم اسفند ماه) در باغ موزه مقدس برگزار شد، اظهار کرد: تقدیر و تشکر می‌کنم از همه دست اندرکارانی که این جشنواره را برای پاسداشت و فرهنگ سازی توسعه مکتب شهید سلیمانی برپا کردند و از همه عزیزانی که در این حرکت بزرگ فرهنگی شرکت کردند، تشکر می‌کنم.

او در ادامه بیان کرد: به عنوان یک ایرانی و یک شهروند ایرانی و کسی که خودش را مدیون فرهنگ انقلاب اسلامی می‌داند عرض می‌کنم جوانانی که در سازمان جوانان هلال احمر هستند باید بدانند در کجا ایستاده‌اند و چه جایگاه مهمی دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر سازمان مردم نهادی که پاک و پاکیزه باشد می‌تواند محل تربیت و علم آموزی و در حقیقت محل رشد و خلاقیت توانمندی باشد و باید قدردان این موضوع باشیم.

قالیباف گفت: قبل از انقلاب اولین چیزی که در من اثر گذاشت زلزله طبس بود، از مشهد به آن سمت حرکت کردیم و آن دوران نقطه عطف و تحول من بود.

او تصریح کرد: حضور جوانان در این عرصه بسیار فرصت بزرگی است، در حقیقت این‌ها تبلور حضور سازمان یافته یک جامعه و ملت هستند و برای همه کار‌ها پیشتاز هستند.

قالیباف بیان کرد: هیچ کجا فشار دشمن نباید ما را از مسیر باز دارد و خدا در مسیری که ما مقاومت کنیم وعده داده است که پیروزی نصیبمان خواهد شد.

او عنوان کرد: هر کاری داریم باید با مردم انجام دهیم، هر مشکلی به دست مردم حل می‌شود و هر انسان موثری که نگاه می‌کنید از بطن مردم حرکت کرده است.

قالیباف با تاکید بر اینکه شایسته سالاری باید در بطن مردم صورت گیرد، گفت: اگر انقلاب به پیروزی رسید بخاطر تکیه بر همین باور‌ها بود، من خواهش می‌کنم زندگی شهید سلیمانی را نگاه کنیم که آن‌ها در این مسیر رشد کردند.

او تصریح کرد: جهادسازندگی، بسیج و سپاه با همین نگاه مردمی شکل گرفتند. جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان نیز باید با همین رویکرد شکل بگیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم را به سیاه، سفید و خاکستری تقسیم نکنیم، مردمی که شهروند جمهوری اسلامی ایران هستند را باید خدمتگزار باشیم.

او با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر باید تلاش کند تا اعتماد مردم را به دست آورد، بیان کرد: جمعیت هلال احمر باید اعتماد مردم به خود را افزایش دهد و هیچ سرمایه اجتماعی مهم‌تر از اعتماد مردم نیست.

قالیباف مطرح کرد: جوانان هلال احمر با راه اندازی این جشنواره باید سعی کنند تا کار‌های خود را به درستی روایت کنند، بدون آنکه در آن اغراق باشد، متاسفانه ما در این مسئله ضعف داریم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: