کد خبر: ۵۲۰۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه در مقطعی درباره واردات واکسن، در کشور چند صدایی وجود داشت اگر یک سازمان متصدی واردات باشد و این واردات دست چند نهاد نباشد کار مطمئن‌تر و بهتر انجام خواهد شد.

                          واردات واکسن کرونا در اختیار یک نهاد باشد

به گزارش شفاف، پروین صالحی درباره مطالبه مردم مبنی بر واکسیناسیون هرچه سریع‌تر و اینکه چه برنامه‌ای به منظور دخیل کردن بخش خصوصی برای واردات واکسن وجود دارد، اظهار کرد: متولی اصلی واردات واکسن وزارت بهداشت و درمان است و این وزارتخانه هم‌اکنون بر واردات واکسن کرونا از کشورهای مطمئن نظارت می‌کند و تا کنون دوزهایی از واکسن نیز وارد کشور شده است.

وی درباره وضعیت تولید واکسن در داخل کشور، گفت: چند شرکت واکسن‌سازی در حال آزمایش‌های بالینی هستند که یکی از این شرکت‌ها تا اسفندماه قول تولید انبوه واکسن را داده‌اند و مطمئن‌ترین و بهترین کار این است که به تولید داخلی امیدوار باشیم تا هر چه زودتر مراحل ساخت واکسن کرونا طی شود و به تولید انبوه برسد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس تصریح کرد: بنابراین وزارت بهداشت باید ضمن واردات واکسن از کشورهای مجاز و مطمئن از شرکت‌های تولید واکسن در داخل نیز حمایت همه جانبه کند تا مطالبه مردم برای واکسیناسیون عمومی هر چه زودتر محقق شود. البته باید به این نکته توجه کنیم که کرونا درمان قطعی ندارد و بهترین راه مقابله با آن پیشگیری است و اگر رفتارهای ساده را رعایت کنیم زنجیره انتقال ویروس قطع می‌شود.

باید نظارت بیشتری بر مرزهای کشور اعمال شود

صالحی درباره نقش بخش خصوص در واردات واکسن، گفت: با توجه به اینکه در مقطعی درباره واردات واکسن، در کشور چند صدایی وجود داشت اگر یک سازمان متصدی واردات باشد و این واردات دست چند نهاد نباشد کار مطمئن‌تر و بهتر انجام خواهد شد همان‌طور که هم‌اکنون وزارت بهداشت این وظیفه را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه باید نظارت بیشتری بر مرزهای کشور صورت گیرد، خاطرنشان کرد: مسائل قرنطینه و محدودیت سفرها بین کشورها باید به طور جدی رعایت شود و این موضوع را با وزارت امور خارجه مطرح خواهیم کرد تا از ترددهای غیرضروری جلوگیری شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: