کد خبر: ۵۲۰۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (چهارشنبه) گفت به کشور عراق که پیشتر ژان پل دوم را در سال ۲۰۰۰ راه ندادند، سفر می‌کند چون "نمی‌توان مردم را برای بار دوم ناامید کرد."

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس که جمعه عازم عراق می‌شود، درخواست دعا کرد که این سفر "به بهترین نحو ممکن انجام شود و به نتایج مطلوب دست پیدا کند."

او به مشکلات امنیتی در عراق اشاره‌ای نکرد. امروز دست‌کم ۱۰ راکت به پایگاه هوایی که نیروهای ایالات متحده، نیروهای ائتلاف و عراق را در خود جای داده است، اصابت کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین در صحبتهایش گفت که امید مردم میانمار را نمیتوان با خشونت خفه کرد و بار دیگر خواستار آزادی زندانیان سیاسی شد.

دست‌کم ۳۰ تن از زمان کودتای اول فوریه در میانمار کشته شده‌اند. پاپ در ۲۰۱۷ به میانمار سفر کرده بود.

پاپ فرانسیس مستقیما از مقام‌های ارتش میانمار خواست تا "گفت‌وگو بر سرکوب و هماهنگی بر اختلاف غلبه کند." او همچنین از جامعه بین‌الملل خواست تا "ببینند که امیدهای مردم میانمار با خشونت خفه نمی‌شود."

رهبر کاتولیکهای جهان گفت، مردم جوان در این کشور شایسته آینده‌ای هستند که "در آن نفرت و بی‌عدالتی جای خود را به ملاقات و سازش می‌دهد".

فرانسیس بار دیگر درخواست ماه گذشته خود را تکرار کرد و از رهبران ارتش این کشور خواست تا با آزاد کردن زندانیان سیاسی ژست واقعی برای آشتی بگیرند. آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار جزو بازداشت‌شدگان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: