کد خبر: ۵۲۰۳۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶

یک عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه حق شرط در قرارداد‌های بین‌المللی همچون FATF نافذ نیست، گفت: اگر FATF صادق است اطلاعات ترور شهید سلیمانی و شهید فخری زاده را به ما ارائه کند.

                          سلیمی: FATF اطلاعات ترور سردارسلیمانی را ارائه کند

به گزارش شفاف، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس در تذکر شفاهی جلسه علنی نوبت سوم روز سه شنبه مجلس با استناد به بند ۵ اصل سوم قانون اساسی گفت: در خصوص FATF باید گفت که بر اساس کنوانسیون حقوق معاهدات وین حق شرط در این نوع قرارداد‌های بین‌المللی نافذ نیست، برخی که ادعای حقوقدانی می‌کنند می‌دانند کنوانسیون وین مادر کنوانسیون‌ها بوده و در سال ۶۹ مصوب شده و امکان حق شرط در آن وجود ندارد، اگر FATF صداقت دارد و بنای آن مبارزه با تروریست است، بسم الله، اطلاعات کسانی که شهید سلیمانی و شهید فخری‌زاده را ترور کردند را در اختیار ما بگذارند پس چرا ساکت هستند؟

 وی افزود: اگر بر این باور هستند، اطلاعات تروریست‌هایی که امروز در دامن خودشان حضور دارند و شهید بهشتی و مطهری را ترور کردند را در اختیار ما قرار دهند، خودشان اعلام کردند که بن سلمان، خاشقچی را ترور کرده است، اما چه برخوردی با عربستان داشتند؟


سلیمی ادامه داد: این نشان می‌دهد که این سازمان‌ها ساخته شده‌اند برای اینکه به ما فشار بیاورند، مصر حق شرط قائل شد، اما آن‌ها نپذیرفتند، امروز مجلس در یک فضای مناسب طی یک بیانیه فنی و حقوقی از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست کرد که تحت تأثیر فشار‌های رسانه‌ها قرار نگیرند، مگر آقای ظریف در مجلس نگفتند که تضمینی در این خصوص نمی‌دهد؟ وقتی ایشان تضمین نمی‌کند آقای رییس جمهور هم تضمین نمی‌کند، وقتی خودشان برای باز شدن فضا و تسهیل مبادلات بانکی در صورت پیوستن به FATF تضمینی ندارند چه ضرورتی دارد که ما سکوت کنیم؟

وی تصریح کرد: آقایان می‌گفتند به دلیل نپیوستن به FATF امکان انتقال پول برای خرید واکسن وجود ندارد، اما چرا چند روز قبل این پول را انتقال دادند، این تناقض‌ها برای چیست؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: