کد خبر: ۵۲۰۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳

رئیس حزب القوات اللبنانیه در اظهاراتی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد، نزدیکترین و کوتاهترین راه برون رفت از بحران برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام همراه با راه حل بین‌المللی کردن (بحران لبنان) است.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت النشره، سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیه با بیان اظهارات مذکور در ادامه گفت: بنابراین از سایر نمایندگان می‌خواهم استعفا کنند و به سمت برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام حرکت کنند. با انتخابات اکثریت پارلمان تغییر خواهد کرد و به سمت انتخاب نخست وزیر جدید و دولت جدید خواهیم رفت.

وی پرسید: در سایه این حوادث و مشکلاتی که در حال حاضر رخ می‌دهند چگونه مسؤولان می‌پذیرند در موقعیت‌شان بمانند.

جعجع ادامه داد: این چیزی است که می‌تواند اکنون با مجموعه حاکم رخ دهد. من قصد نظریه پردازی ندارم بلکه پس از چهار سال و نیم صحبت می‌کنم‌.

وی تاکید کرد: تحرکات مردمی سه شنبه شب خودجوش و غلیان خشمی طبیعی ناشی از اوضاع بود. برخی وابستگان حزب القوات اللبنانیه در میان معترضان در مسیرها هستند آنها بخشی از جامعه‌ای هستند که درد می‌کشد اما این اتهامات که القوات اللبنانیه مردم را می‌شوراند، واقعیت ندارد.

جعجع پیشتر نیز در سخنانی گفته بود که امیدی به طبقه سیاسی حاکم لبنان وجود ندارد و تنها راه برای حل بحران‌های مختلف لبنان برگزاری انتخابات زودهنگامی است که به برکناری طبقه حاکم منجر شود.

از سوی دیگر، خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد، سعد حریری، نخست‌وزیر مکلف لبنان عصر امروز عازم امارات شد.

این سفر او بعد از سفر اواسط فوریه گذشته به قطر است.

حریری در قطر درباره تشکیل دولت لبنان صحبت کرده بود و بعید نیست در امارات نیز درباره این پرونده رایزنی‌هایی داشته باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: