کد خبر: ۵۲۰۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

برخی اوقات بازیکنان با شماره پیراهن‌های عجیبی در زمین فوتبال حاضر می‌شوند.

به گزارش شفاف، در دنیای فوتبال مانند سایر رشته‌های ورزشی شماره پیراهن بازیکنان برحسب پست آن‌ها تعیین می‌شوند. به عنوان مثال دروازه بان‌ها همیشه پیراهن شماره یک و مهاجمان پیراهن‌های ۹ یا ۱۰ را بر تن می‌کنند.

البته برخی از بازیکنان به دلایلی خاص شماره متفاوتی را برای پیراهن خود انتخاب می‌کنند.

۱. ادگار داویدز

ستاره سابق بارسلونا و اسطوره تیم ملی هلند اواخر دوران بازیگری خود، زمانی که به عنوان بازیکن - مربی در تیم بارنت حضور داشت پیراهن شماره یک را بر تن می‌کرد.

۲. اوبالدو ماتیلدو

دروازه بان تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۲ فرانسه با شماره پیراهن عجیب ۷ بازی می‌کرد. شماره‌ای که برای یک دروازه بان در آن زمان نیز عجیب بود.

۳. ایوان زامورانو

مهاجم مشهور شیلیایی تیم فوتبال اینتر بعد از ورود رونالدو برزیلی به این تیم در سال ۱۹۹۷ مجبور شد شماره ۹ خود را به ستاره جوان برزیلی تقدیم کند. بعد از این موضوع زامورانو پیراهن شماره ۸+۱ را به تن کند.

۴. جان لوئیجی بوفون

اسطوره دروازه بانی  که در ۴۲ سالگی هم به فوتبال خود ادامه می‌دهد در دوران جوانی ۲ بار مجبور به پوشیدن پیراهن‌هایی با شماره‌هایی عجیب شد. او یک بار پیراهن شماره ۷۷ و بار دیگر ۸۸ را بر تن کرد.

۵. هیچام زیروالی

مهاجم مراکشی آبردین به دلیل اینکه به او لقبی به معنای "عدد صفر" داده بودند، تصمیم گرفت با پیراهن شماره یک بازی کند.

۶. پروزی

دروازه بان سابق لاتزیو به دلیل اینکه متولد سال ۷۰ میلادی بود همیشه با پیراهنی با این شماره درون دروازه این تیم ایتالیایی قرار می‌گرفت.

۷. رونالدو

رونالدو برزیلی در اواخر دوران فوتبال خود به تیم میلان ایتالیا ملحق شد. به دلیل حضور همزمان او و فیلیپو اینزاگی رونالدو پیراهن شماره ۹۹ را بر تن کرد.

۸. توکورو

مهاجم سابق اتلتیک بیلبائو  با وجود اینکه به عنوان مهاجم اصلی تیم اسپانیایی بازی می‌کرد، اما با پیراهن شماره ۲  را برای خود انتخاب کرد.

۹. لیزارازو

مدافع ریز نقش سابق تیم ملی فرانسه و بایرن مونیخ همیشه با پیراهن شماره ۶۹ بازی می‌کرد و دلیل خوبی هم برای کار خود داشت. او معتقد بود این شماره، عدد شانس او است چرا که او متولد سال ۱۹۶۹، با قد ۱۶۹ سانتیمتر و وزن ۶۹ کیلو گرم بود.

۱۰. رونالدینیو

شاید اگر رونالدینیو را با هر شماره پیراهنی به غیر از ۱۰ می دیدیم تعجب می کردیم، اما این ستاره برزیلی سابق دنیای فوتبال ۲ بار در اواخر دوران حرفه‌ای خود با شماره‌ پیراهنی به غیر از ۱۰ در زمین فوتبال حاضر شد. رونالدینیو در میلان با شماره پیراهن ۸۰ که سال تولد او است بازی می‌کرد. او در زمان حضور در باشگاهی در مکزیک با پیراهن شماره ۴۹ بازی می‌کرد.

۱۱. روجریو سنی

گلزن‌ترین دروازه بان دنیای فوتبال و اسطوره دروازه بانی برزیل در اواخر دوران حرفه‌ای خود تصمیم گرفت با شماره عجیب  ۰۱ بازی کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: