کد خبر: ۵۲۰۳۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳

خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرد کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بر اهمیت نقشی که دبیران ارشد شهر و کشور در بهبود زندگی مردم و انجام سیاست‌های اقتصادی ۵ ساله وی دارند، تأکید کرده است.

به گزارش شفاف به نقل از رویترز، یک محقق سازمان ملل گفت اقدامات جدی کره شمالی برای مقابله با کووید ۱۹ موجب تشدید نقض حقوق بشر و دشواری اقتصادی، از جمله گزارش‌های حاکی از گرسنگی برای شهروندان این کشور شده که در حال حاضر نیز تحت فشار تحریم‌های بین‌المللی قرار دارند.

کیم گفت دبیران ارشد شهر و کشور دارای مسئولیت مراقبت از شهروندان خود هستند و از آن‌ها خواست برای کمک به توسعه مناطق خود، نقطه عطف تازه‌ای را در تطابق با استراتژی جدید ۵ ساله او که در کنگره ماه ژانویه حزب رونمایی شده، آغاز کنند.

کیم در بیانیه منتشر شده اظهار کرد: اکنون همه‌چیز به تلاش‌های شدید و نقش دبیران ارشد بستگی دارد.

مجمع عالی خلق کره شمالی (SPA) روز چهارشنبه نشست کامل جداگانه‌ای را برگزار کرد و در آن قوانینی نظیر امنیت اجتماعی و ضدعفونی واردات را که با هدف حفاظت از سلامت مردم تدوین شده، تصویب کرد.

کره شمالی هیچ مورد تأیید شده‌ای از ابتلا به ویروس کرونا را گزارش نکرده، اما تعطیلی‌های فلج‌کننده مرزی را به اجرا درآورده، اکثر سفرهای بین‌المللی را ممنوع کرده و جابه‌جایی داخلی را نیز به شدت محدود کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: