کد خبر: ۵۲۰۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰

کامبیز مرادی از برگزاری کلاس استاژ و کنترل ویژه مربیان کشتی آزاد و فرنگی استان کردستان ابراز رضایت کرد.

به گزراش شفاف، کامبیز مرادی رئیس انستیتو بین‌المللی کشتی بابیان این مطلب افزود: پس از برگزاری ۳ دوره‌ی آموزشی در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و لرستان، کلاس چهارم در استان کردستان برگزار شد.

رئیس انستیتو بین‌المللی کشتی تصریح کرد: قصدمان از برگزاری این کلاس‌ها شناسایی مربیان فعال و غیرفعال و همچنین به دست آوردن شناخت کاملی از سطح فنی و آمادگی جسمانی مربیان در سراسر کشور است.

مرادی تصریح کرد: چهارمین کلاس مربیگری انستیتو بین‌المللی کشتی در سال ۹۹ طی روز‌های ۱۳ تا ۱۵ اسفندماه با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با میزبانی هیئت کشتی استان کردستان در شهر سنندج برگزار شد و محسن کاوه، بهروز یاری، نادر رحمتی به‌عنوان مدرسین کشتی آزاد و ناصر نوربخش و جمشید خیرآبادی به‌عنوان مدرسین کشتی فرنگی نسبت به آموزش و کنترل مربیان کردستانی اقدام کردند.

وی ادامه داد: همچنین دروس تئوری این کلاس شامل اصول مربیگری، اخلاق ورزشی و طراحی تمرین توسط این‌جانب برای نفرات شرکت‌کننده تدریس شد.

مرادی تصریح کرد: در پایان دوره استاژ آزمون‌های عملی و تئوری به‌صورت هم‌زمان گرفته شد، اما فارغ از بحث قبولی و رد شدن این نفرات بنا بر سیاست‌های فدراسیون و انستیتو بین‌المللی کشتی نفرات حاضر در این کلاس ملزم شدند تا شش ماه در اختیار مربیان امین و دارای مقبولیت استان کردستان دوره‌ی کارآموزی را بگذرانند و پس از شش ماه آزمون عملی و تئوری از آن‌ها گرفته خواهد شد و برای کسانی که موفق به اخذ نمره قبولی شوند، کارت مربیگری جدید صادر خواهد شد.

وی تصریح کرد: در کلاس کنترل مربیان حدود ۵۱ نفر از مربیان استان کردستان که در بولتن مربیان بودند غیرفعال شدند و حدود ۴۴ نفر که به هر نحوی در دوره‌های قبل از بولتن خارج‌شده بودند به جمع مربیان اضافه شدند.

رئیس انستیتو کشتی افزود: به ۲۰ نفر از مربیان نیز فرصت شش‌ماهه داده شد تا به جهت کاهش وزن، تیپ بدنی، شرایط آمادگی جسمانی و اجرای فن و اصول اساسی مربیگری خود را به‌روزرسانی کنند و هرکس که موفق به انجام این کار نشد نامش از لیست مربیان انستیتو بین‌المللی کشتی خارج خواهد شد.

مرادی با قدردانی ویژه از جمشید خیرآبادی رئیس هیئت کشتی استان کردستان اظهار داشت: در روز جمعه حدود ۴۰ کشتی‌گیر در کشتی آزاد و فرنگی نونهالان در سالن حضور یافتند و ناصر نوربخش و محسن کاوه مدرسان کشتی فرنگی و آزاد نسبت به آموزش آن‌ها اقدام کردند.

وی ادامه داد: همچنین بعدازظهر روز جمعه نیز حدود ۲۰ نفر از کشتی گیران نخبه‌ی نوجوان و جوان از شهرستان‌های استان کردستان زیر نظر مدرسین انستیتو به رفع اشکال و مرور فن پرداختند.

رئیس انستیتو بین‌المللی کشتی تصریح کرد: در این دوره بنا به روال دوره‌های گذشته آقای رحیم‌پور داور بین‌المللی استان، قوانین داوری را برای کسانی که در کلاس استاژ و کنترل شرکت کرده بودند، تشریح کرد.

مرادی گفت: از همین‌جا هشدار جدی به تمام مربیان استان‌ها که ازنظر فنی، اطلاع از اصول مربیگری و قوانین مربوطه و تیپ بدنی و شرایط آمادگی جسمانی در شرایط خوبی نیستند می‌دهم که بدون هیچ اغماضی از بولتن مربیان فدراسیون کشتی خارج خواهند شد، پس از فرصتی که دارند استفاده کند و خود را به شرایط ایده آل برسانند.

وی ادامه داد: در مورد غیرفعال کردن مربیان، فارغ از هر پست و مقام و هر شرایطی که وجود دارد هیچ تبعیضی قائل نخواهیم شد.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار