کد خبر: ۵۲۰۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱

صارمی گفت: سیب و پرتقال تنظیم بازاری در حال انتقال به استان‌ها و آماده عرضه است.

به گزارش شفاف، سعید صارمی معاون دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت و مدیر پروژه میوه شب عید امسال در گفت‌وگویی، در پاسخ به این سوال که بازار میوه چه زمانی آرام خواهد شد بیان کرد: این که بازار میوه چه زمانی بازار خواهد شد موضوعی در دست وزارت جهاد است و به میزان تولید و عرضه بستگی دارد. اما مثل سال‌های گذشته عرضه تنظیم بازاری میوه شب عید را خواهیم داشت و خرید‌های لازم برای سیب و پرتقال انجام شده است و در حال حمل و توزیع در استان‌ها است، اما این بخشی از نیاز بازار خواهد بود و نیاز کامل بازار را تامین نمی‌کند.

او ادامه داد: باز هم میوه تنظیم بازاری خواهیم داشت. هنوز قیمت گذاری‌ها انجام نشده و بر اساس قیمت شب عید تعیین و تکلیف خواهد شد، اما بنا نیست ما تمام نیاز شب عید را تامین کنیم. بازار فرایند خود را انجام می‌دهد و ما معادل سال گذشته ذخیره سازی‌ها را انجام داده‌ایم. این عرضه تنظیم بازاری بدون شک بر قیمت شب عید تاثیر گذار خواهد بود.

معاون دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت تصریح کرد: هر جایی که میوه تنظیم بازاری عرضه شود قیمت بازار تقلیل پیدا خواهد کرد. سازمان میادین و ناظران بازار هم ورود پیدا خواهند کرد تا شاهد افزایش قیمت میوه در بازار نباشیم.

صارمی گفت: با تاکید بر این که میوه به وفور برای بازار شب عید وجود دارد،  تصریح کرد: در استان‌هایی که سیب دارند مثل آذربایجان غربی در حال حاضر با مازاد سیب مواجه هستیم و حتی به مشکل بر خورده است. با توجه به اهمیت بازار شب عید و فاصله کوتاهی که بین عید و ماه رمضان وجود دارد این بخش‌ها هم میوه خود را در بازار عرضه کرده و بازار شب عید را تامین خواهند کرد تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند.

مدیر پروژه میوه شب عید اظهار کرد:ما معادل سال گذشته ذخیره میوه داریم و قطعا عرضه میوه تنظیم بازاری شکننده قیمت شب عید خواهد بود.عرضه  میوه تنظیم بازاری هم با اعلام وزارت صمت  در کشور آغاز خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: