کد خبر: ۵۲۰۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱

همزمان با تشدید تنشها میان نیروهای انصارالله یمن و ائتلاف متجاوز سعودی شاهدان عینی از شنیده شدن صدای یک انفجار در شهر «ظهران» در شرق عربستان خبر می‌دهند.

                          وقوع انفجار در شهر «ظهران» عربستان

به گزارش شفاف، در پی تشدید درگیریهای نظامی میان نیروهای انصارالله یمن و ائتلاف متجاوز سعودی که به یک رشته حملات پهپادی و موشکی علیه یکدیگر در روز یکشنبه انجامید، دو شاهد عینی به خبرگزاری رویترز گفتند که در شهر «ظهران» واقع در شرق عربستان صدای یک انفجار شنیده شده است.

به گفته این شاهدان عینی، این انفجار مابین ساعت ۸ تا ۸ و سی دقیقه شامگاه یکشنبه به وقت ریاض به وقوع پیوست.

مقامات عربستان تاکنون نسبت به این انفجار اظهارنظری نکرده‌اند.

در همین ارتباط، سفارت ایالات متحده آمریکا در عربستان سعودی به شهروندان آمریکایی ساکن در شهرهای ظهران، دمام و خُبَر هشدار داد که در صورت وقوع حمله تدابیر احتیاطی را به کار گیرند.

یک تصویر ویدئویی به دست آمده از شهر ظهران که در فضای مجازی منتشر شد، ظاهراً لحظه‌ای را شکار کرده است که دو فروند موشک توسط نیروهای سعودی رهگیری می‌شوند. اما در این تصویر ویدئویی لحظه انفجار آشکارا قابل رؤیت نیست و تنها دو صدای مهیب در آن شنیده می‌شود.

شایان ذکر است که «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای انصارالله یمن در بیانیه‌ای که از شبکه تلویزیونی المسیره پخش شد، اعلام کرد که نیروهای این جنبش تأسیسات نفتی آرامکو واقع در شهر «رأس التنوره» در عربستان سعودی و همچنین سایر اهداف نظامی در شهرهای دمام، عسیر و جیزان را با ۱۴ فروند پهپاد حامل مواد منفجره و ۸ فروند موشک بالستیک را هدف حمله قرار دادند.

گفتنی است که خبر این حمله‌ها کمتر از یک‌ساعت پس از رهگیری و انهدام دو فروند موشک بالستیک نیروهای انصارالله توسط ائتلاف سعودی در شهر جیزان منتشر شد.

بلومبرگ هم در گزارشی به نقل از ائتلاف سعودی از رهگیری موشک‌ها و رگبار پهپادهایی خبر داد که از جانب یمن به سوی عربستان پرتاب شده‌اند.

یک مقام آمریکایی در کنسولگری آمریکا در شهر ظهران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «شامگاه امروز هفتم مارس گزارش‌هایی مبنی بر وقوع انفجار و حمله‌های موشکی احتمالی در سه شهر ظهران، دمّام و خُبَر در شرق عربستان سعودی منتشر شده است».

اوایل روز یکشنبه نیز ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن با اعلام اینکه نیروهای انصارالله موشک‌هایی را به سوی خاک عربستان پرتاب کرده است، مدعی شد که تصمیم ایالات متحده برای حذف نام این جنبش از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی باعث تشدید این حملات شده است!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: