کد خبر: ۵۲۰۵۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

فعالان سعودی در فضای مجازی با انتشار پست هایی ترس و وحشت خود را از عملیات شب گذشته نیروهای مقاومت یمن در خاک عربستان ابراز کردند.

                          فعالان سعودی: برای اولین بار شاهد جنگ واقعی بودیم

به گزارش شفاف، فعالان عرب زبان در فضای مجازی فایل ویدئویی مربوط به عملیات شب گذشته نیروهای مقاومت یمن علیه مواضع نظامی و اقتصادی عربستان سعودی در شهرهای الدمام و الظهران را به صورت گسترده بارگذاری کردند.

فعالان سعودی با انتشار پست هایی اعلام کردند که برای نخستین بار یک جنگ واقعی را به چشم دیدند. به دنبال عملیات اخیر نیروهای یمنی، حرکت هواپیماها در بسیاری از فرودگاه های عربستان سعودی هم چنان متوقف شده است.

شهروندان سعودی اعلام کردند که دهها پرواز بین المللی میان این کشور و دیگر کشورهای جهان لغو شده است. نکته جالب آنکه این شهروندان اذعان کردند که اکثر موشک های شلیک شده از سیستم دفاع هوایی پاتریوت عربستان به مناطق مختلف شهرهای این کشور اصابت کرده است.

روز گذشته نیروهای مسلح یمن با صدور بیانیه ای اعلام کرد: به فضل خداوند نیروی موشکی و پهپادی توانست عملیات گسترده هجومی با ۱۴ پهپاد و ۸ موشک بالستیک را در مقیاس گسترده در خاک سعودی انجام دهد.

در این بیانیه آمده است: در میان پهپادها و موشک‌هایی که در این عملیات تهاجمی گسترده مشارکت داده شد،۱۰ پهپاد از نوع صماد ۳ و یک موشک ذوالفقار مورد استفاده قرار گرفت.

در بیانیه نیروهای مسلح یمن تاکید شد: در عملیات توازن بازدارنده ۶، شرکت آرامکو در بندر رأس التنوره و اهداف نظامی دیگر در منطقه الدمام و نیز پایگاه‌های نظامی در عسیر و جیزان با ۴ پهپاد از نوع ۲kو موشک‌های بدر مورد اصابت دقیق قرا ر گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار