کد خبر: ۵۲۰۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴

رئیس کمیته امداداز افزایش بیش از ۵۰درصد مستمری مددجویان در سال آینده خبر داد و گفت:در سال آینده ۳۰۰هزار شغل توسط کمیته امداد ایجاد خواهد شد.

                          افزایش ۵۰درصدی مستمری مددجویان در سال آینده

به گزارش شفاف، محسن بختیاری، رئیس کمیته امداد امروز در نشست خبری با اشاره به اقدامات این نهاد در خدمت رسانی به مددجویان،اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد کرونا باید توسط وزارت بهداشت آمارمددجویان مبتلا شده  ارائه شود اما تعدادی از مشاغل از دست داده شد و مساعدت به آنها صورت گرفت و تعداد قابل توجهی از اشتغالها احیا شد.

وی با اشاره به اقدامات مددجویان در ساخت تجهیزات مورد نیاز دوران کرونا،گفت:خط تولید ماسک توسط مددجویان ایجاد شد و طی مدت ۶ماه، ۲۰میلیون ماسک توسط کارگاه های کوچک تحت پوشش کمیته امداد تولید شد.

بختیاری با اشاره به اینکه با  افزایش اجاره خانه و ودیعه مسکن مددجویان روبرو شدیم و این چندین برابر شد،افزود: مکاتباتی با روسای رئیس جمهور،مجلس و قوه قضائیه انجام شد.

وی متذکر شد:به همه افراد وام یک میلیونی قرض الحسنه  داده شده و ۱۵۰میلیارد تومان با حمایت بنیاد مستضعفان پرداخت شد.همچنین۳۰۰میلیارد تومان بودجه برای وام با سود ۱۲درصد تعلق گرفت.

رئیس کمیته امداد با اشاره به برنامه تامین مسکن برای مددجویان،گفت:تلاش می کنیم این موضوع را مورد توجه قرار دهیم. موضوع مسکن در بسته حمایتی به مددجویان پرهزینه ترین است.تفاهم نامه هایی بین استانداران مختلف و بنیاد مسکن انعقاد شده که در آن مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مورد توجه قرار گرفت.

بختیاری تصریح کرد:در پنج شنبه جاری در کرمان،سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی ۵هزار مسکن به مددجویان اختصاص داده می شود.

وی با بیان اینکه حدود ۹۶۰۰واحد مسکونی برای حادثه دیدگان سیل ساخته شد،ابراز داشت:
برنامه مهمی برای سال آینده در نظر داریم تا۱۰هزار واحد مسکونی طی تفاهم نامه بین بنیاد مستضعفان،مسکن و کمیته امداد  باید ظرف ۱۸ماه برای مددجویان  بسازیم و مقدمات این کار شروع  شده است.

وی با اشاره به اینکه امتیاز آب،برق ،گاز و فاضلاب برای مددجویان رایگان ارائه خواهد شد،خاطرنشان کرد:در این خصوص درسال آینده ۳هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص پیدا کرده ؛ضمن اینکه وام ۵۰میلیون تومانی پرداخت می شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اولویت اختصاص واحد مسکونی به مددجویان،ببان داشت: خانواده های سه نفر به بالا در روستاها،مددجویان ساکن در شهرهای زیر۲۵هزار نفر جمعیت ،مددجویان شهرهای بزرگ و ایتام اولویت های دریافت واحد مسکونی هستند.

بختیاری با بیان اینکه سعی می کنیم ظرف ۲تا۳سال مشکل مسکن مددجویان را حل کنیم،افزود:۳۲ هزار مسکن برای ایتام در روستاها ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت صندوق امداد ولایت،گفت:این صندوق ۵میلیون تومان وام قرض الحسنه بدون کارمزد پرداخت می کند و از ۵میلیون به بالا کارمزد۳ درصد دریافت می شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه این صندوق هیچ فعالیت اقتصادی ندارد،گفت :۲۳۰۰میلیارد تومان وام قرض الحسنه به ۳۴۰هزار نفر پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه خیرین ۵۰۰میلیارد تومان طی سالهای گذشته در این صندوق سرمایه گذاری کردند،افزود:این مبلغ صرف پرداخت وام بین ۱۰۰هزارنفر و به مبلغ ۵میلیون تومان شده است.

رئیس کمیته امداد اضافه کرد:تا پایان سال حدود ۴۰۰هزار فقره وام پرداخت خواهد شد؛ ضمن اینکه از بهمن امسال نیز کارمزد وام تا ۱۰میلیون تومان صفر است.

بختیاری با اشاره به اینکه۸۰درصد وام های پرداختی به مددجویان پرداخت شده است،تصریح کرد:۲۰درصد وام ها نیاز به افراد موردی و غیر تحت پوشش پرداخت شده است.

وی با اشاره به کنترل و نظارت کامل بر فعالیت صندوق امداد ولایت،خاطرنشان کرد: یک میلیارد و ۶۰۰میلبون تومان جایزه به دلیل عملکرد شفاف و مطلوب صندوق امداد ولایت دریافت کردیم که این مبلغ نیز به صورت وام به نیازمندان پرداخت شده است.

بختیاری با اشاره به اینکه حدود ۱۵۰هزار نفر ایتام تحت پوشش قرار دارند،ابراز داشت:۲۲۵هزار نفر مددجو در قالب نخستین تحت پوشش قرار دارند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به حمایت ۸۵۰هزار حامی از ایتام و مددجویان کمیته امداد،گفت:تلاش می کنیم تا در سال آینده هیچ یتیم بدون حامی نداشته باشیم.

وی با اشاره به تحت پوشش قرار دادن ۲۵۰ هزار دانش آموز و دانشجو ،یادآور شد:تا پایان سال جاری ۵۴۵۰میلیارد تومان وام اشتغال پرداخت خواهد شد.

بختیاری با اشاره به اختصاص بودجه ۱۰هزار میلیارد تومانی برای ایجاد اشتغال،متذکر شد: با این بودجه قصد ایجاد ۳۰۰هزار اشتغالزا در کشور داریم.

رئیس کمیته امداد از افزایش ۲۶درصدی میزان صدقات داده شده از سوی مردم درسال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود:عیدی مددجویان پرداخته شده و پرداختی مربوط به تبصره ۱۴نیز تا پایان اسفند پرداخت خواهد شد.

بختیاری از افزایش بیش از ۵۰درصدی مستمری مددجویان در سال آینده خبر داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: