کد خبر: ۵۲۰۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸

گفتگوکننده ارشد دولت نجات ملی یمن به شدت از کسانی که با ائتلاف سعودی ابراز همبستگی می‌کنند در حالی که محاصره ملت یمن و بمباران‌های این ائتلاف علیه ملت یمن را فراموش می‌کنند، انتقاد کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از المسیره، «محمد عبدالسلام» گفتگو کننده ارشد دولت نجات ملی یمن اعلام کرد: کسانی که با ائتلاف سعودی ابراز همبستگی می‌کنند در واقع این ائتلاف را به سوی غرق شدن بیشتر در باتلاق یمن سوق می‌دهند.

وی افزود: خطاب به کسانی که با ائتلاف سعودی ابراز همبستگی می‌کنند می‌گوییم شما حامی صلح نیستید و متجاوز را به ادامه جنگ و محاصره یمن و  تداوم حملات به یمن تحریک می‌کنید.

عبدالسلام اعلام کرد: عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کاملا دفاعی است.

وی افزود: اقدامات ما در راستای دفاع از خود است. تاکید می‌کنیم که عملیات ما کاملا دفاعی است.

دشمن نفس‌های آخر خود را می‌کشد

همزمان در تجمع قبیله‌ای که در استان «تعز» برگزار شد بر حضور در جبهه‌های جنگ در واکنش به جنایات وحشیانه ائتلاف سعودی و تداوم محاصره یمن از سوی متجاوزان، تاکید شد.

تجمع کنندگان از آزادگان و افرا شریف در یمن خواسته‌اند که صف واحدی علیه متجاوزان تشکیل و جبهه‌ها با مال و نیرو تقویت شود تا کشور از لوث متجاوزان، اشغالگران، مزدوران و مُهرهای آنها، آزاد و استقلال یمن حفظ شود.

تجمع کنندگان مرحله کنونی را بسیار مهم دانستند و اعلام کردند که دشمن نفس‌های آخر خود را می‌کشد.

در این گردهمایی در تعز همچنین به شدت اقدامات جنایتکارانه مزدوران علیه شهروندان بیگناه محکوم شد و پیروزی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه‌های جنگ و نیز حملات پهپادی و موشکی به عمق عربستان، مورد تمجید قرار گرفت.

رئیس سازمان اطلاعات یمن: متجاوزان مرد هستند خود به میدان بیایند

همچنین نشستی در استان «ریمه» یمن با حضور «عبدالله الحاکم »رئیس سازمان امنیت دولت نجات ملی یمن برگزار شد.

در این نشست، «فارس الجباری» استاندار ریمه ضمن تمجید از عملیات بازدارندگی 6 تاکید کرد: ساکنان ریمه آمادگی برای حمایت کامل از جبهه‌های جنگ با مال و نیرو را دارند.

«حنین قطینه» رئیس امور قبایل یمن هم بر ضرورت ارتباط و ایجاد کانال با فریب خوردگان برای بازگردانیدن آنها به راه راست تاکید کرد و گفت که آنها در امنیت خواهند بود.

شیخ «عنان شایع» از بزرگان قبایل ریمه هم گفت: ما ساکنان ریمه بر مقابله بامتجاوزان تاکید می‌کنیم. ارتباط با فریب خوردگانی که از این استان به صفوف متجاوزان پیوسته‌اند، شروع شده است. فریب خوردگان برگردند و ابزاری در دست متجاوزان نباشند.

«عبدالله الحاکم» رئیس سازمان اطلاعات یمن هم ضمن تاکید بر ادامه تماس با فریب خوردگان تاکید کرد: روند تحولات مأرب، ضرورت ارتباط با فریب خوردگان را طلب می‌کند.

وی افزود: شیوخ و بزرگان باید تلاش‌های خود را تشدید کنند و با فریب خوردگان ارتباط بگیرند تا فریب خوردگان را بازگردانند.

الحاکم تاکید کرد: پس از اینکه حجت تمام شد کسانی که با بازگشت مخالفت کنند مسئول تبعات اقدام خود هستند و باید شاهد اقدامات کوبنده باشند.

وی افزود: ما خواهان رویارویی با متجاوزان هستیم اما آنها فریب خوردگان را به جای خود به میدان می‌فرستند.

تداوم حملات هوایی ائتلاف سعودی به یمن

جنگنده‌های سعودی مناطق «الظاهر» و  «علاف» در استان صعده را بمباران کردند.

نظامیان سعودی مناطق مسکونی این استان در منطقه «رازح» در مرز با عربستان را نیز هدف حملات راکتی و توپخانه خود قرار دادند.

همچنین منطقه «الصوح» در «قباله نجران» در 5 نوبت، مناطق «مجزر و ماهلیه» در مأرب در دو نوبت و منطقه «صرواح» در این استان در 16 نوبت از سوی جنگنده‌های سعودی بمباران شد.

نقض آتش بس در الحدیده ادامه دارد

یک منبع یمنی از تداوم نقض آتش بس در الحدیده از سوی متجاوزان خبر داد واعلام کرد: طی ساعات گذشته 133 بار آتش بس نقض شده است که شامل پروازهای جاسوسی و حملات توپخانه‌ای و نیز حملات با آتشبارهای دیگر بوده است.

متجاوزان بیش از بیست گلوله توپ به شرق «حیس» در الحدیده شلیک کردند.

بر اثر تیراندازی مزدوران به منطقه «الناصری» در شهر التحیتا در الحدیده یک دختر بچه یمنی به شهادت رسید.

انتقاد از سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی

«علی الدیلمی» سرپرست وزارت حقوق بشر یمن با اشاره به جنایات ائتلاف سعودی علیه زنان یمن، بیان کرد: ما هیچ واکنشی از سوی جامعه بین المللی در قبال حقوق زنان و کودکان و آوارگان در یمن با وجود حملات مکرر دشمن سعودی به آنها نمی‌بینیم.

وی افزود: گزارش‌های بین المللی آنچه در یمن می‌گذرد را مورد توجه قرار نمی‌دهد بلکه به موضوعات دیگری می‌پردازد.

الدیلمی تاکید کرد: هنگامی که اهداف نظامی در عربستان هدف قرار می‌گیرد سروصدای جامعه جهانی بلند می‌شود و آنرا محکوم می‌کنند. هیچ موضع گیری درباره محاصره یمن و بستن فرودگاه صنعا یا افزایش هدف قرار دادن کودکان یا مشکلات اقتصادی که مردم ما از آن رنج می‌برند، نمی‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: