کد خبر: ۵۲۰۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵

  درب ضد سرقت

دسته بندی انواع مختلف درب ضد سرقت

  1. درب ضد سرقت ساخت کشور چین
  2. درب ضد سرقت ساخت کشور ترکیه
  3. درب ضد سرقت ساخت ایران

در ادامه مقاله ما قصد داریم انواع درب ضد سرقت را با یک دیگر مقایسه کنیم و تفاوت‌های آنها را از نظر شیوه تولید و کیفیت و... بررسی کنیم. اما قبل از شروع لازم به ذکر است که از آنجا که درب ضد سرقت ایرانی از هر نظری شباهت بسیار زیادی به درب ضد سرقت ساخت ترکیه دارد، از این رو ما فقط درب ضد سرقت چینی را با درب ضد سرقت ترک مقایسه خواهیم کرد.

تفاوت درب ضد سرقت چینی با درب ضد سرقت ترک

تفاوت شکل ظاهری:

  1. لولا: لولاهای درب ضد سرقت چینی از هر دو طرف یعنی به عبارتی هم از سمت داخل و هم از سمت خارج کاملا پنهان و غیر قابل مشاهده است در صورتی که لولای درب ضد سرقت ترک از سمت داخل کاملا قابل رویت است ولیکن از سمت خارج پنهان و پوشیده است.
  2. وزن: عمدتا وزن درب ضد سرقت چینی از درب ضد سرقت ترک کم‌تر است و سبک است اما درب ضد سرقت ترک دارای وزن بیشتری است و سنگین‌تر است.
  3. مدت زمان نصب کردن: همان گونه که در بخش قبلی گفته شد درب ضد سرقت چینی به دلیل داشتن وزن کم و سبکن بودن زمان بسیار کمی برای نصب شدن نیاز دارد و نصب آن خیلی سریع و آسان است. در حالی که درب ضد سرقت ترک به دلیل وزن زیاد و سنگینی مدت زیادی را برای نصب شدن سپری می‌کند و نصب آن زمان‌بر است.
  4. چهار چوب: چهار چوب درب ضد سرقت چینی به شکل تخت اس و اختلاف بسیار کمی بین سطوح خارجی لنگه درب وجود دارد در صورتی که این اختلاف در درب ضد سرقت ترک بیشتر است.
  5. لایه سطحی یا به عبارتی دیگر همان رویه: لایه سطحی درب ضد سرقت چینی به سه دسته تقسیم بندی می‌شود، یکی فلز استیل با رنگ کوره‌ای با طرح چوب است و دیگری اچ دی اف رنگ شده و در بعضی از درب ضد سرقت‌های چینی فلزی همراه با روکش پی وی سی هم وجود دارد ولیکن لایه سطحی درب ضد سرقت ترک به دسته تقسیم بندی می‌شود، یکی ام دی اف همراه با روکش پی وی سی و دیگری ام دی اف همراه با روکشی از چوب طبیعی.
  6. قیمت: همان‌طور که می‌دانید محصولات کشور چین معمولا دارای جنس مرغوب و با کیفیتی نیستند بنابراین قاعدتا باید قیمت درب ضد سرقت ترک نسبت به درب ضد سرقت چینی بیشتر باشد که همین‌طور نیز است.همچنین یکی دیگر از دلایل ارزان‌تر بودن درب ضد سرقت چینی نسبت به درب ضد سرقت ترک، وزن کم و سبکی است که درب ضد سرقت چینی دارد به طوری که وزن درب ضد سرقت ترک تقریبا دو برابر درب ضد سرقت چینی است.
  7. مونتاژ: درب ضد سرقت چینی عمدتا در کشور چین تولید شده و به سایر کشورها صادر می‌شود در صورتی که درب ضد سرقت ترک در ایران هم مونتاژ می‌شود.

تفاوت از نظر کیفیت تولید

همان گونه که در قسمت بالا ذکر شد یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت چینی در کیفیت آنها است. بسیاری از مصرف کنندگان درب ضد سرقت چینی بر این باورند که حتی هزینه‌ای که برای خرید درب ضد سرقت چینی پرداخت کرده‌اند نیز با با سطح کیفیت آن برابری نیم‌کند وباید صادقانه گفت از کیفیت بالایی بهره‌مند نیست.

بنابراین بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای افرادی که قصد خرید درب ضد سرقت دارند یا درب ضد سرقت ترک است و یا درب ضد سرقت ایرانی چرا که از نظر شیوه تولید و کیفیت مشابه هستند ولیکن قیمت درب ضد سرقت ایرانی مناسب‌تر است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: