کد خبر: ۵۲۰۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
جام حذفی فوتبال؛

مرحله سوم جام حذفی فوتبال کشورمان فردا با برگزاری ۵ دیدار برگزار می‌شود.

به گزارش شفاف ، ظهر پنجشنبه مرحله سوم  جام حذفی فوتبال کشورمان با برگزاری ۵ دیدار آغاز خواهد شد. مسابقاتی که بعد از ۲ دور برگزاری، اولین حضور تیم‌های لیگ برتری در جام حذفی این فصل فوتبال کشورمان نیز است.

ذوب آهن – شهرخودرو/ ورزشگاه فولاد شهر ساعت ۱۵

تیم‌های فوتبال ذوب آهن اصفهان و شهرخودروی مشهد که هر ۲ سابقه قهرمانی این مسابقات را نیز دارند، در اولین دیدار مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی به مصاف هم می‌روند. دیداری که با توجه به شرایط نه چندان خوب ۲ تیم در لیگ برتر، پیروزی در آن می تواند امید و انگیزه را به تیم برنده بازگرداند و در ادامه مسابقات لیگ و جام حذفی کمک کننده باشد.

ذوب آهنی‌ها که به تازگی مربی خود را تعویض کرده‌ و هدایت تیم خود را به مجتبی حسینی سپرده‌اند، امیدوارند با توجه به میزبانی در این مرحله بتوانند تیم تحت هدایت مهدی رحمتی را به راحتی شکست دهند، اما مشهدی‌ها نیز با توجه به پیرورزی در دیدار قبلی خود در لیگ برتر از روحیه بهتری نسبت به نیم فصل اول برخوردارند و امیدوارند پیروز این بازی بزرگ در اصفهان باشند.

تیم‌های فوتبال ذوب آهن و شهرخودرو که در رتبه‌های دهم و چهاردهم لیگ برتر قرار دارند، اولین دیدار این مرحله را در اصفهان و از ساعت ۱۵ آغاز خواهند کرد.

گل گهر سیرجان – مس کرمان /  ورزشگاه امام علی (ع) ساعت ۱۵

در دومین دیدار این مرحله امیر قلعه نویی و تیمش گل گهر سیرجان باید در زمین خود در شهر سیرجان به مصاف تیم مس کرمان بروند؛ تیمی که در این سال‌ها در لیگ دسته یک، عملکرد مطلوبی داشته و هر سال از مهمترین شانس‌های صعود به لیگ برتر بوده است.

کرمانی ها امسال نیز تا پایان نیم فصل در رتبه سوم لیگ آزادگان قرار دارند که نشان از ادامه دار بودن  عملکرد خوب آن ها در لیگ یک و مسابقات خود بوده است. شاگردان مهاجری که  سابقه حضور در فینال این مسابقات را نیز در سال های گذشته دارند، امیدوارند بار دیگر بتوانند شگفتی ساز شوند و به فینال جام حذفی و یا حتی قهرمانی این مسابقات دست یابند .

 اما در طرف دیگر تیم گل گهر سیرجان حضور دارد  که با وجود امیر قلعه نویی خود را در تمام مسابقات مدعی می‌بیند و به راحتی در مسابقه‌ای تسلیم نمی‌شود. قلعه نویی که با تیم استقلال تهران سابقه قهرمانی در جام حذفی را دارد، امیدوار است بتواند با تیم سیرجانی در این فصل نیز بتواند جام قهرمانی را به دست آورد. اتفاقی که اگر برای قلعه نویی تحقق پذیرد، تولدی دوباره برای این مربی کهنه کار فوتبال کشورمان است.

نساجی مازندران – سایپا / ورزشگاه شهید وطنی مازندران ساعت ۱۵:۱۵

سومین دیدار مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی را ۲ تیم لیگ برتری کشورمان یعنی نساجی مازندران و سایپا برگزار خواهند کرد. تیم‌هایی که با ۱۰ و ۱۸ امتیاز در رتبه‌های پانزدهم و سیزدهم لیگ برتر قرار دارند و پیروزی در این بازی می تواند برای هر کدام از این ۲ تیم باعث افزایش انگیزه و بهتر شدن شرایط آن‌ها برای ادامه لیگ برتر باشد.

مازندرانی‌ها که به تازگی و برای بار سوم در این سال سرمربی خود را تعویض کرده اند، امیدوارند بتوانند با هدایت سرمربی جدید خود یعنی ساکت الهامی نتایج خوبی بگیرند و شروع این نتایج هم پیروزی و صعود در جام حذفی فوتبال باشد.

تیم فوتبال سایپا که با هدایت ابراهیم صادقی ثباتی نسبی را پشت سر می‌گذارد، امیدوار است بتواند با توجه به حضور بازیکنان جوان خود نتیجه خوبی را در این فصل از مسابقات لیگ برتر و جام حذفی فوتبال کشورمان کسب کند.

فولاد خوزستان – ماشین سازی تبریز / ورزشگاه شهید قاسم سلیمانی ساعت ۱۵:۱۵

این مسابقه یکی دیگر از مسابقات جام حذفی فوتبال کشورمان است که هر ۲ تیم برگزار کننده آن لیگ برتری هستند و می‌توانند بازی زیبایی در این مرحله به نمایش بگذارند.

در یک طرف فولاد خوزستانی قرار دارد که در لیگ برتر شرایط خوبی دارد و با توجه به شکست هفته گذشته خود مقابل استقلال امیدوار است  با پیروزی خارج از خانه مقابل ماشین سازی قعرنشین بتواند روند خوب و پیروزی‌های خود را شروع کند و بار دیگر خود را به عنوان مدعی لیگ و جام حذفی نشان دهد. حتی با قهرمانی در این جام راهی میانبر به لیگ قهرمانان سال آینده طی کند.

اما میزبان این بازی، تیم ماشین سازی تبریز که چند هفته‌ای است هدایت خود را به مهدی پاشازاده سپرده، امیدوار است که با هدایت این مربی نتایج خوبی را کسب کند و تیمی از قبل بازنده در مسابقات خود نباشد.

پیکان تهران – استقلال تهران / ورزشگاه شهر قدس ساعت ۱۷:۳۰

مهمترین و شاید جذاب‌ترین مسابقه مرحله یک شانزدهم نهایی تقابل تیم‌های تهرانی استقلال و پیکان است. دیداری که برای هر ۲ تیم و سرمربی از اهمیت بالایی برخوردار است.

در طرفی فرهاد مجیدی، سرمربی جدید آبی پوشان حضور دارد که دوست ندارد در دومین بازی خود اولین شکست را تجربه کند. شکستی که به معنی از دست دادن یک جام برای آبی‌ها باشد، جامی که استقلالی‌ها پر افتخار‌ترین تیم در آن هستند و حتی سال گذشته نیز فاصله‌ای با قهرمانی در آن نداشتند.

مجیدی می‌داند که پیروزی در این بازی می‌تواند جایگاه او را میان طرفداران استقلال تثبیت کند و باخت هم می‌تواند بار دیگر شک را نسبت به توانایی مربیگری او بالا ببرد.

اما تیم رقیب استقلال، پیکان که هدایت آن را مهدی تارتار پرسپولیسی بر عهده دارد، در لیگ برتر نشان داده است تیمی نیست که به راحتی حتی مقابل تیم‌های بزرگ شکست بخورد و بازی‌ها را از دست بدهد.

پیکانی‌ها که هفته گذشته در لیگ برتر مقابل شهرخودرو شکست خوردند، امیدوارند بتوانند با شکست استقلال در خانه بار دیگر به شرایط خوب خود بازگردند و بتوانند شگفتی ساز این مرحله از مسابقات شوند.

تیم‌های فوتبال استقلال و پیکان عصر پنجشنبه و از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه شهدای شهر قدس در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی به مصاف هم می‌روند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: