کد خبر: ۵۲۰۷۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از درصد کمی از ظرفیت معادن کشور استفاده کرده‌ایم و یکی دیگر از اشکالات موجود در حوزه معاون خام‌فروشی است.

                          قالیباف: خام‌فروشی یکی از اشکالات حوزه معدن است

به گزارش شفاف، محمدباقر قالیباف عصر امروز در جریان نظارت میدانی خود از معدن طلای زرکوه شهرستان قروه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معادن یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب کشور بوده و اقدامات خوبی در زمینه کانی‌ها و فولاد صورت گرفته و رشد خوبی داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از درصد کمی از ظرفیت معادن کشور استفاده کرده‌ایم و یکی دیگر از اشکالات موجود در حوزه معاون خام‌فروشی است، ادامه داد: در زمینه فراوری مواد معدنی استخراج شده از معادن کشور در حال تلاش هستیم و اقدامات خوبی تاکنون صورت گرفته است.

وی با بین اینکه در استان کردستان در زمینه سنگ آهن و فولاد اقدامات و برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته و معدن طلای شهرستان قروه نیز یکی از فرصت‌های مناسب استان محسوب می‌شود، تصریح کرد: براساس گزارش‌های دریافتی معدن طلای کردستان پس از دو دهه غیرفعال بودن، اکنون فعال شده و در شرایط خوبی قرار دارد و یکی از بهترین معادن از نظر حجم استخراج و کیفیت است.

قالیباف خاطرنشان کرد: اهالی استان‌ها، شهرستان‌ها و روستا‌های قرار گرفته در اطراف معادن اعتراضاتی دارند که باید از امکانات اشتغالزایی، اجتماعی و خدمات زیرساختی برخوردار باشند و این موضوع حق بجایی است که در مجلس این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا دولت از سهم ۱۵ درصدی معادن که به خزانه واریز می‌شود، در استان و منطقه هزینه کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: