کد خبر: ۵۲۰۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

وزیر دارایی انگلیس در نظر دارد تا منابع مالی عمومی این کشور را با اتکا به ۶۰ درصد افزایش مالیات و ۴۰ درصد کاهش هزینه‌ها جبران کند.

                          راه‌حل دولت جانسون برای کسری ۶۰ درصدی بودحه

به گزارش شفاف، به نقل از رویترز، ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس در نظر دارد تا منابع مالی عمومی این کشور را با اتکا به ۶۰ درصد افزایش مالیات و ۴۰ درصد کاهش هزینه‌ها جبران کند. این به معنای تغییر واضح رویکرد دولت نسبت به نوع رویکرد آن پس از بحران مالی سال‌های ۰۹-۲۰۰۸ است.

برنامه‌های بودجه‌ای سوناک هفته گذشته نشان داد، کسری بودجه انگلیس تا ۴ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۴-۲۰۲۳ کاهش می‌یابد. این رقم در سال ۲۱-۲۰۲۰ به رقم بالای ۱۹ درصد رسیده بود. بیشتر هزینه‌های شیوع کرونا در این زمان از طریق استقراض تامین شده بود.

ریچارد هیوز، رئیس دفتر مسئولیت بودجه‌بندی انگلیس به کمیته خزانه داری پارلمان این کشور گفت: «اگر شما به نسبت ترکیب این بودجه در مقایسه با آنچه در گذشته انجام شده است، نگاه کنید، متوجه می‌شوید که حدود ۶۰ درصد آن از طریق مالیات و حدود ۴۰ درصد آن از طریق هزینه‌های عمومی تامین شده است.»

وی افزود: «آخرین بار که یک ترکیب بزرگ داشتیم به سال ۲۰۱۰ باز می‌گردد که بیشتر بودجه را هزینه‌های عمومی تشکیل می‌داد و بخش کوچکی به مالیات اختصاص یافته بود.»

جورج آزبورن، وزیر دارایی پیشین انگلیس قصد داشت تا برای کاهش کسری بودجه در میان مدت تنها ۲۰ درصد بودجه را به مالیات متکی کند و ۸۰ درصد بودجه با هزینه‌های عمومی تامین شود.

بر اساس برآورد دفتر مسئولیت بودجه بندی انگلیس، درآمد‌های مالیاتی ۳۵ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را تا سال ۲۶-۲۰۲۵ تشکیل خواهد دارد که بالاترین رقم از دهه ۱۹۶۰ به شمار می‌رود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: