کد خبر: ۵۲۰۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴

نمایندگی روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در ژنو از رویکرد سیاسی سازمان ملل درباره موضوع حقوق بشر در ایران انتقاد کرد.

                          انتقاد از رویکرد سازمان‌ملل درباره حقوق بشر در ایران

به گزارش شفاف، روسیه امروز (سه‌شنبه) از رویکرد سیاسی سازمان ملل درباره موضوع حقوق بشر در ایران انتقاد کرد.

نمایندگی روسیه در سازمان بین‌المللی در ژنو در پیامی در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «متاسفانه مدت‌هاست که مذاکره درباره پیشبرد و حمایت از حقوق بشر در ایران به شیوه‌ای سیاسی به پیش برده می‌شود و منحصرا از آن برای اهداف ژئوپلتیک استفاده می‌شود».

گزارشگر ویژه سازمان ملل در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل به ابراز نگرانی درباره موضوع ادعایی «کوچک شدن فضای مدنی» در ایران پرداخت.

آلمان نیز در این جلسه مدعی وخیم بودن اوضاع حقوق بشر در ایران شد و درباره اوضاع اقلیت‌های مذهبی در ایران ابراز نگرانی کرد.

این ابراز نگرانی آلمان در حالی مطرح می‌شود که «آرش آبایی» از رهبران جامعه یهودیان ایران در نشستی آنلاین دانشگاه «یشیوا» در نیویورک که با حضور تعداد دیگری از خاخام‌های یهودی بود درباره وضعیت جامعه یهودیان در ایران پرداخت.

وی در این مصاحبه گفت که بر خلاف تصور رایج، یهودیانی که امروزه در ایران زندگی می‌کنند با سهولت بیشتری به انجام عبادت‌های خود نسبت به پیش از انقلاب اسلامی می‌پردازند.

آبایی که مهندس عمران بوده در این کنفرانس مجازی به تشریح این اعتقاد خود پرداخت و گفت: «جمهوری اسلامی به دلیل تعهد عمیق خود به قوانین مذهبی، تعامل بهتری با شهروندانش از جمله مسیحیان و یهودیان دارد.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار