کد خبر: ۵۲۰۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳

وزیر امور خارجه کشورمان، با بیان این که کشورهای غربی هیچ گاه برجام‌ را به درستی اجرا نکردند، گفت: اگر آنها این موضوع را حل کنند ما نیز برجام اجرا می کنیم و ما خواهان اجرای برجام هستیم .

به گزارش شفاف، محمد جواد ظریف عصر روز چهارشنبه در حاشیه مراسم درختکاری که به دعوت شهرداری تهران برگزار شده بود در پاسخ به سوال خبرنگاران در ارتباط با موضوع برجام و اظهارات آمریکایی‌ها در ارتباط با این مسئله گفت: ایران همواره تعهدات خود را انجام داده است و این آمریکایی‌ها بودند که از برجام خارج شده اند.
وی ادامه داد: طبیعی است اگر علت مشکل حل شود معلول هم حل می شود. وضعیتی که ایران داشته است کاملا مشخص است، بعد از این که ترامپ از برجام خارج شد، تا یک سال خود دولت آمریکا تأیید می کرد که ایران برجام را اجرا می کند و گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز تایید کننده این موضوع است.

وزیر امور خارجه افزود: آنها (طرف غربی های عضو برجام‌) باید اول مشکل را حل کنند. مشکل اگر بی اعتمادی است، این بی اعتمادی ایران است به کشورهای غربی است که هیچ وقت برجام را به درستی اجرا نکردند، آنها باید این را حل کنند و اگر چنین اتفاقی بیفتد همانطور که مقام معظم رهبری گفتند ما خواهان اجرای برجام هستیم و  برجام را اجرا می‌کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: