کد خبر: ۵۲۰۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۵

محموله ۱۰۰ هزار دزی واکسن کوبایی-ایرانی Soberana_۰۲ برای انجام فاز ۳ مطالعه بالینی، وارد فرودگاه امام خمینی (ره) تهران شد.

به گزارش شفاف، محموله ۱۰۰ هزار دوز نامزد واکسن کرونا جهت انجام مطالعه بالینی فاز ۳ واکسن مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران از مبدا هاوانا و از مسیر ونزوئلا ساعت ۱۸ به وقت کاراکاس، بارگیری و ارسال شده و هم اکنون در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تحویل وزارت بهداشت داده شده است. 

 کارآزمایی بالینی فاز ۱ و ۲ این واکسن تحت نظارت و اشراف انستیتو پاستور ایران در هاوانا با موفقیت انجام شده و با توجه به نتایج مطلوب فاز‌های ۱ و ۲، طبق تفاهم قبلی و در ادامه همکاری‌های قبلی و پلتفرم مشترک انستیتو پاستور ایران و موسسه فینلای کوبا فاز ۳ مطالعه بالینی همزمان در دو کشور انجام و در صورت تایید نتایج نهایی، تولید انبوه آن در دو کشور آغاز خواهد شد.

این واکسن با فناوری ساب یونیت پروتئین، بازتولید نوترکیب بخشی از RBD اسپایک (آنتی ژن S) ویروس کووید۱۹ کنژوگه با توکسویید کزاز به همراه اجوانت است و در دو دز با فاصله ۲۸ روز استفاده خواهد شد.

مطالعه کارآزمایی بالینی این واکسن، در کوبا در روز‌های اخیر آغاز شده و در ایران، توسط انستیتو پاستور ایران در گام نخست همزمان در حداقل ۵ دانشگاه علوم پزشکی خارج از پایتخت، در روز‌های ابتدایی سال جدید، کلید خواهد خورد و به محض تایید نتایج، تولید آن در داخل کشور انجام می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: