کد خبر: ۵۲۰۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷

با توجه به موقعیت جغرافیایی و نحوه هدف قرار گرفتن کشتی، یکی از احتمالات قوی این است که این عملیات تروریستی از سوی رژیم صهیونیستی انجام شده باشد

                          شناسایی متهم اصلی حمله به کشتی تجاری ایران

به گزارش  شفاف، نور نیوز در گفتگو با یکی از اعضای تیم فنی بررسی کننده آثار حمله به کشتی تجاری «ایران شهرکرد» کسب اطلاع کرد که موضوع دست داشتن رژیم صهیونیستی در این اقدام تروریستی از احتمالات بسیار قوی است.

کشتی کانتینربر «ایران شهرکرد» که متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی است روز چهارشنبه 20 اسفندماه در مسیر حرکتی خود از ایران به اروپا در آبهای بین المللی دریای مدیترانه بدلیل اصابت شئ انفجاری دچار آتش سوزی شد.

کارشناس گفتگو کننده با نور نیوز با اشاره به برخورد اشیائ انفجاری از ارتفاع بالا به تعدادی از کانتینرهایی که روی عرشه کشتی قرار داشته،خاطرنشان کرد؛ پرتابه های انفجاری می تواند از یک وسیله پروازی به سمت کشتی شلیک شده باشد.

وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و نحوه هدف قرار گرفتن کشتی، یکی از احتمالات قوی این است که این عملیات تروریستی از سوی رژیم صهیونیستی انجام شده باشد.
سامانه خبری وای نت که رسانه ای صهیونیستی است روز گذشته مدعی شد که امکان دارد اسراییل در این حمله نقش داشته باشد.
روزنامه وال استریت جورنال نیز پنجشنبه 21 اسفند به تقل از مقام های آمریکایی اعلام کرد اسرائیل از اواخر سال 2019 تاکنون دست‌کم 12 کشتی که بیشتر آنها حامل نفت ایران به سوریه بودند٬ را هدف قرار داده است.
این روزنامه مدعی شد بیشتر کشتی‌هایی که اسراییل آنها را هدف حمله قرار داده نفتکش بوده است.
وال استریت جورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشته است که این حملات از اواخر سال 2019 آغاز شده و کشتی‌های ایرانی و همچنین کشتی‌های دیگری که در دریای سرخ و مناطق دیگر حامل محموله‌های نفت ایران بودند، مورد حمله قرار گرفتند.
مقامات رژیم صهیونیستی هنوز حاضر نشده‌اند در خصوص این گزارش ابراز نظر کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: