کد خبر: ۵۲۰۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
به گفته یک کارشناس لبنانی

کارشناس نظامی لبنانی، روایت‌هایی که می‌گویند موشک‌هایی که ریاض را هدف قرار دادند، از کشوری غیر از یمن شلیک شده بودند، بعید دانست.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری المعلومه، امین حطیط، کارشناس نظامی لبنانی اعلام کرد، ریاض، به منظور کاهش جایگاه مقاومت یمن، عراق را متهم به شلیک موشک‌ها به سمت عربستان می‌کند.

حطیط در ادامه افزود، آمریکا یک سیستم نظارتی ماهواره‌ای بسیار پیچیده در اختیار دارد و می‌تواند به طور دقیق مکان شلیک موشک‌ها را تعیین کند.

وی همچنین تصریح کرد: ایالات متحده اگر متوجه شود موشک‌های انصار الله از سمت "ایران" یا کشوری غیر از آن شلیک شده باشد، هرگز سکوت نخواهد کرد و آنچه روایت انصارالله را تقویت می‌کند این است که آنها کسانی هستند که این موشک‌ها را شلیک کردند.

حطیط در خصوص دلیل اشاره ضمنی عربستان به اینکه عراق یا "ایران" شاید منبع شلیک این موشک‌ها باشند، گفت: ریاض به این داستان‌بافی‌ها متوسل می‌شود تا از میزان قدرت روزافزون یمنی‌ها بکاهد.

این کارشناس نظامی لبنانی همچنین اظهار کرد، عربستان امروز در یک وضعیت گیج‌کننده و آشفته‌ای قرار دارد و روزی را در نظر دارد که در مقابل ملتش اعتراف خواهد کرد که یمن دارای قدرت بالستیک است و این مسأله «خودکشی در برابر ملتش» است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: