کد خبر: ۵۲۰۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

کنفدراسیون فوتبال آسیا ۲ تیم فوتبال ایرانی را که باید برای بازی‌های خود در لیگ قهرمانان آسیا به عربستان بروند، تهدید کرد.

به گزارش شفاف، کنفدراسیون فوتبال آسیا در هفته گذشته با ۲ تصمیم در مورد میزبانی لیگ قهرمانان آسیا و انتخابی جام جهانی ضربه بدی به فوتبال ایران وارد کرد.

اولین تصمیم AFC درباره بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ بود که اکثر میزبانی‌ها را به عربستان داد. طبق گروه بندی تیم‌های فوتبال استقلال و فولاد (در صورت صعود) باید در خاک عربستان بازی کنند.

دومین تصمیم AFC علیه ورزش ایران در رده ملی بود که ادامه بازی‌های انتخابی جام جهانی که ایران از ۴ بازی ۳ دیدار را میزبان بود مقرر کرد به میزبانی بحرین برگزار شود.

در همین رابطه نشریه «المیدان الریاضی» به نقل از منبعی از کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعتراض فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه‌ها به این ناعدالتی با زبان تهدید صحبت کرد و این مسئول AFC به نشریه سعودی، گفت: اگر تیم‌های باشگاهی ایران (استقلال و فولاد) در عربستان حضور پیدا نکنند به منزله تیم‌های انصراف دهنده (محرومیت و جریمه) با آن‌ها برخورد می‌شود.

او افزود: این اعتراض باشگاه‌های ایران به میزبانی عربستان خدشه‌ای وارد نمی‌کند، چون کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از این تمام ضمانت‌های لازم از کشور‌های میزبان برای برگزاری موفق و درست را گرفته و مشکلی در برگزاری مسابقات وجود ندارد.

روز گذشته هم کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعتراض فدراسیون ایران به میزبانی بحرین با زبان تهدید صحبت کرده بود و اعلام کرده در صورت انصراف ایران از حضور در مسابقات انتخابی مشکلی در ادامه مسابقات به وجود نمی‌آید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: