کد خبر: ۵۲۰۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تا ساعت ۱۸ امروز (شنبه)، ثبت نام ۹۰۶۱ نفر از داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر، نهایی شد.

                          ثبت‌نام ۹۰۶۱نفر در انتخابات شورا‌های شهر

به گزارش شفاف، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، گزارش تجمیعی ثبت نام انتخابات شورا‌ها از آغاز ثبت نام تا ساعت ۱۸ امروز را اعلام کرد.

موسوی گفت: تا ساعت ۱۸ امروز شنبه بیست و سوم اسفند ماه، ثبت نام ۹۰۶۱ نفر از داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر، نهایی شد.

دبیر ستاد انتخابات کشور با اعلام این خبر افزود: ۳۱ درصد افرادی که تا ساعت ۱۸ چهارمین روز از مهلت قانونی، ثبت نام کردند، از روش‌های الکترونیک شامل استفاده از تلفن همراه (۱۵ درصد) و رایانه شخصی (۱۶ درصد) برای ثبت نام استفاده کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: ۱۸ درصد داوطلبان تا پایان روز چهارم ثبت نام انتخابات شوراها، با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، ثبت نام کردند.

موسوی ۵۱ درصد ثبت نام‌ها تا پایان روز چهارم مهلت قانونی ثبت نام را متعلق به افرادی برشمرد که به فرمانداری‌ها مراجعه کردند.

دبیر ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: ۹۱ درصد ثبت نام کنندگان تا پایان روز چهارم ثبت نام مرد و ۹ درصد زن هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در خصوص تحصیلات ثبت نام شدگان تا پایان روز چهارم ثبت نام شورا‌های شهر گفت: از این میزان تحصیلات ۲.۶ درصد داوطلبان، دیپلم، ۷ درصد کاردانی و ۵۵.۷ درصد کارشناسی، ۳۰.۲ درصد کارشناسی ارشد و ۲.۶ درصد دکتری و ۱.۹ درصد، دارای تحصیلات حوزوی هستند.

موسوی درخصوص سن داوطلبان تا پایان روز چهارم ثبت نام شورا‌های شهر گفت: از این میزان ۸.۹ درصد را افراد زیر سی سال، ۴۲.۵ درصد را افراد بین ۳۱ تا ۴۰ سال، ۳۰.۷ درصد را افراد بین ۴۱ تا ۵۰ سال، ۱۴.۲ درصد را افراد بین ۵۱ تا ۶۰ سال، ۳.۴ درصد را افراد بین ۶۱ تا ۷۰ سال و ۰.۲۸ درصد (۲۸ صدم درصد) را افراد بالای ۷۰ سال تشکیل می‌دهد.

وی امکان ثبت نام در تمام ساعات شبانه روز را از مزایای ثبت نام الکترونیک برشمرد و با یادآوری شیوع کرونا و اهمیت و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی، از همه افرادی که تمایل دارند در انتخابات شورا‌های شهر ثبت نام کنند، دعوت کرد با استفاده از موبایل‌های هوشمند و یا رایانه شخصی و با سهولت کامل و بدون هرگونه هزینه، ثبت نام کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور همچنین از داوطلبان و علاقمندان به ثبت نام در انتخابات شورا‌های شهر خواست، برای تسهیل روند ثبت نام و صیانت از سلامتی خود و همشهریان، اقدام برای ثبت نام را به روز‌های آخر موکول نکنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: