کد خبر: ۵۲۰۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
در شهر «لوئیز ویل» رخ داد:

رسانه‌های محلی در شهر لوئیز ویل آمریکا از برپایی تجمع اعتراضی در خصوص کشته شدن و تبعیض نژادی سازمان یافته علیه سیاهپوستان توسط پلیس این کشور خبر دادند.

                          برپایی تجمع مردمی در اعتراض به تبعیض‌نژادی در آمریکا

به گزارش شفاف، به نقل از اسپوتنیک، منابع خبری محلی در شهر «لوئیز ویل» ایالت کنتاکی آمریکا از برپایی تجمع اعتراض آمیز تعداد زیادی از شهروندان این شهر به مناسبت برگزاری سالگرد کشته شدن «برونا تیلور»، شهروند سیاه پوست آفریقایی تبار کشته شده توسط پلیس آمریکا خبر دادند.

بر اساس این گزارش، ده‌ها تن از معترضین به مرگ سریالی سیاهپوستان آمریکا و خشونت ناشی از تبعیض نژادی اعمال شده علیه آن‌ها توسط پلیس، در لوئیز ویل دست به تجمع زده‌اند.

کشته شدن سیاهپوستان توسط پلیس، به یکی از بحث بر انگیزترین موضوعات اجتماعی – سیاسی داخل جامعه آمریکا تبدیل شده است. معترضین معتقدند نهاد‌های مجری قانون در این کشور همچون پلیس فدرال، دست به خشونت سازمان یافته علیه سیاهپوستان زده و این به معنای به راه افتاد رژیم «آپارتاید نوین» در داخل این کشور است.

رسانه‌های خبری آمریکا، معترضین را منسوب به جنبشی به نام «جان سیاهان مهم است» دانسته که از زمان قتل بحث بر انگیز «جورج فلوید»، نخستین سیاهپوست کشته شده توسط پلیس آمریکا در سال ۲۰۲۰ به راه افتاده و هر روز بر تعداد حامیان این جنبش در داخل جامعه این کشور افزوده می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: