کد خبر: ۵۲۰۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
میزبانی مقدماتی جام جهانی از بهمن ماه پریده بود

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به اتفاقات رقم خورده در ارتباط با میزبانی دیدارهای باقیمانده انتخابی جام جهانی 2022 نکاتی را اشاره کرد.

به گزارش شفاف، مطلبی که اسکوچیچ به آن اشاره کرده، به شرح زیر است:

«خطاب به تمامی فوتبال دوستان ایرانی؛

وقتی با آقای شین مَن گیل، رئیس کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا، در روز 26 بهمن ویدئو کنفرانس داشتیم، مستقیماً به ایشان خاطرنشان کردم که به عقیده من تمام تصمیمات از قبل گرفته شده و این کنفرانس تنها به حالتی تشریفاتی و فرمالیته برگزار شده است و من فایده‌ای در آن نمی‌بینم.

افشاگری دیرهنگام اسکوچیچ از توطئه ای‌اف‌سی

در ظاهر، آنها نظرات ما را خواستند، اما شک ندارم که همه چیز از قبل مشخص شده بود، چراکه وقتی صحبت از انجام بازی‌ها در فروردین یا تعویق آنها به خرداد بود، ناگهان پیامی روی صفحه مانیتور ظاهر شد که تعویق بازی‌ها قطعی شده.

چیزی که بیشتر تعجب مرا برانگیخت، زمانی بود که موضوع جلسه درباره تعویق بازی‌ها از فروردین به خرداد بود، و بدون هیچ مقدمه‌ای، نماینده بحرین شروع به صحبت از میزبانی کرد که کاملاً باعث حیرت‌زدگی من شد.

گذشته از اینها، برایم قابل هضم نیست که‌ چرا مسابقات حدود یک سال به تعویق افتاده‌اند. وقتی صحبت از صحت و سلامت انسان‌ها باشد، قطعاً حفظ سلامت افراد و رعایت پروتکل‌ها برایم بالاترین اولویت است. اما، ویروس کرونا دیگر موضوعی جدید نیست، و فکر می‌کنم که AFC تجربیاتی در زمینه برگزاری مسابقات در این یک سال پیدا کرده. من مصرانه از نمایندگان AFC خواستم تا از برگزاری رقابت‌های مختلف در اروپا الگوبرداری کنند و پاسخ آنها به من چنین بود، "شما متوجه تنوع قاره آسیا نیستید." حالا با این تصمیم، کاملاً متوجه تنوع در طرز برخورد شده‌ام. خلاف عرف.

در نظر من، AFC می‌بایست راهکاری پیدا می‌کرد که به نفع همه باشد - و نه یک تیم - و تصمیمی سازگار با روح ورزش می‌گرفت، اما در نهایت، تمام تیم‌ها باید با ما مواجه شوند و ما هم بدون شک حضوری قدرتمندانه خواهیم داشت و بر این موقعیت فائق خواهیم آمد».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: