کد خبر: ۵۲۰۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
مالیات، تازه ترین طلبکار فوتبال ایران دنبال سهم خود از قرارداد ویلموتس است

آوار ویرانه ای که تاج و هیات رییسه اش و همچنین بهاروند برجای گذاشته اند، بسیار سنگین تر از آنی است که عزیزی خادم بتواند آنرا جمع کرده و روی آن بنای تازه ای بسازد.

به گزارش شفاف، خروارها بدهی به مربیان خارجی، داوران فوتبال، آژانس ها و باشگاه ها کم بود که مالیات هم از راه رسید و برای مجموعه ای که در گلو در بدهی غرق است، صورتحساب باورنکردنی و نجومی صادر کرد.

در دومین هفته فعالیت عزیزی خادم و هیات رییسه جدید، خبر می‌رسد که حساب‌های فدراسیون فوتبال به دلیل بدهی سنگین مالیاتی مسدود شده است. یعنی کوچکترین فعالیت مالی این فدراسیون با صدها کارمند و حقوق بگیر ، متوقف شده است.

عزیزی خادم زیر ویرانه‌های کاخ خیالی تاج؛ حساب فدراسیون ۵ستاره هم مسدود است

ساختمان فدراسیون و دارایی های آن هم که چندی پیش با حکم دادگاه به سود شستا در توقیف به سر می برد و مشخص نیست بدهی ۲۰۰میلیاردی به ویلموتس چه زمانی از راه می رسد تا اندک موجودی ایران در حساب فیفا را هم بالا بکشد و لگد آخر را به جسم نیمه جان فوتبال ایران وارد سازد.

آوار ویرانه ای که تاج و هیات رییسه اش و همچنین  بهاروند برجای گذاشته اند،  بسیار سنگین تر از آنی است که عزیزی خادم بتواند آنرا تا نیمی از دوره ریاستش جمع کرده و روی آن بنای تازه ای بسازد.

فدراسیون فوتبال این روز‌ها در تولید حواشی خودکفا شده است. پس از سلب میزبانی رقابت های آسیایی و مقدماتی جام جهانی توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا از باشگاه‌ها و تیم ملی فوتبال ایران حالا عزیزی خادم و مدیران فدراسیون فوتبال با چالش بزرگ دیگری مواجه شده اند.

هبج اعتباری از تیم نخست آسیا در میادین بین المللی باقی نمانده و ایران حتی توان دریافت حق میزبانی خودش در مصاف با یک کشور درجه سه و کوجک حاشیه جنوبی خلیج فارس را ندارد.

طبق شنیده‌ها حساب‌های فدراسیون فوتبال به دلیل بدهی سنگین مالیاتی مسدود شده است. دردسر تازه ای که می تواند هر مدیری را کلافه و بیهوش کند. گویا این مجموعه از اساس مدیریتی نداشته و به حال خود رها شده است.

حالا باید دید مدیران فدراسیون فوتبال این مشکل را چگونه حل خواهند کرد؟ آیا از اساس این مشکلات حل شدنی است؟ آیا می توان با دولت وارد مذاکره شد تا فوتبال ورشکسته مملکت را معاف از پرداخت این مالیات کند و رمق نهایی فوتبال کشور را که حقوقش توسط مجلس، دولت و صداوسیما تضییع شده ، نستاند.

فوتبال ایران اندازه پولی که خرج می کند، درآمد ندارد و معلوم نیست این مالیات ها از کجا سبز می شود؟ آیا اداره دارایی هم سهم خود از قرارداد هشت میلیون یورویی ویلموتس را می خواهد؟

آیا سوابق اقتصادی و تجاری عزیزی خادم در بنگاه های بزرگ مالی، از جمله لیزینگ یا پتروشیمی،  به درد فدراسیون خواهد خورد و رئیس جدید می تواند در همین ابتدای راه با روابط فرادستی در دولت ، فرصتی تازه برای نفس گرفتن فوتبال در این دریای متلاطم بحران ها بگیرد؟

نویسنده: صادق لودریچه

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: