کد خبر: ۵۲۰۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه امیدواریم به بهانه افزایش مزد قیمت‌ها افزایش پیدا نکند گفت: سهم دستمزد در تورم کمتر از ۴درصد است.

به گزارش شفاف، علی خدایی؛ نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره افزایش دستمزد گفت:این دستمزدی که برای ۱۴۰۰ تعیین شد کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد. اما به خاطر مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، به ناچار این رقم را پذیرفتیم. امیدواریم دستگاه‌های نظارتی کنترل بازار را بر عهده داشته باشند تا قیمت‌ها به بهانه افزایش دستمزد چند برابر نشود.

وی ادامه داد: مطابق ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی، سازمان موظف است که حقوق بازنشستگان خود را حداقل به میزان ۳۹ درصد افزایش دهد. اما بحث دیگر این است که قانون همسان سازی تصویب شده است و کف بازنشستگان باید از حد قانونی کمتر نباشد. امیدواریم با مشکلاتی که بازنشستگان دارندو عملاً‌شاید شاغلان بتوانند کسری را بتوانند با شغل دوم جبران کنند. امیدواریم مسئولان تأمین اجتماعی به گونه‌ای حقوق را افزایش که بخشی از مشکلات بازنشستگان حل شود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد:افزایش دستمزد کارگران روی نرخ تورم کمتر از ۴ تا ۵ درصد است. امیدواریم به بهانه افزایش دستمزد نرخ دستمزد افزایش نیابد. امیدواریم نهاد‌های ناظر بر این مسئله توجه کنند. دستمزدی که تعیین شد به هیچ عنوان حداقل‌های زندگی کارگران را تأمین نمی‌کند. نمایندگان کارگران از مبلغ تعیین شده دستمزد رضایت ندارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: