کد خبر: ۵۲۰۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶

یک منبع محلی در شهر اوباری واقع در جنوب غربی لیبی اعلام کرد، این شهر صبح امروز (یکشنبه) در معرض چهار حمله پهپادی قرار گرفت. منبع این حملات دقیقا مشخص نیست.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مسؤول محلی که خواست نامش فاش نشود، گفت، حملات پهپادی در مناطق مختلف این شهر رخ داد اما دقیقا شمار قربانیان آن را مشخص نکرد.

وی گفت، حمله اول ساعت چهار صبح به وقت محلی و حمله آخر ساعت هفت صبح صورت گرفت. صدای پرواز جنگنده‌ها در آسمان شهر اوباری از شامگاه شنبه شنیده می شد و زمان اجرای حملات ادامه داشت و بعد قطع شد.

منبع مذکور احتمال داد، این حملات توسط فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا (آفریکام) انجام شده باشد زیرا این نهاد قبلا هم چنین حملات مشابهی به اوباری داشته است اما این نخستین بار است که چهار مرتبه متوالی حمله می‌کند.

از سوی دیگر، یک منبع نظامی در اوباری گفت، نیروی هوایی لیبی صبح امروز (یکشنبه) چندین مرتبه مخفیگاه‌های داعش را در این شهر هدف گرفت و در اثر آن این مخفیگاه‌ها منهدم و نیروهای حاضر در آن کشته شدند.

این منبع در اظهاراتی مطبوعاتی گفت که در پی این حملات متوالی، نیروهای وابسته به نیروهای مسلح به این مخفیگاه‌ها یورش برده و یک زن و مرد را زنده بازداشت و مقادیری از تجهیزات داعش را مصادره کردند.

همزمان، منابع محلی هم در فیس بوک تصاویری را از تخریب برخی از ساختمان‌های مسکونی در اثر این حملات منتشر کردند.

۲۴ مارس ۲۰۱۸ وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از کشته شدن دو تروریست در جریان حملات هوایی آفریکام نزدیک اوباری خبر داد. این وزارتخانه ۲۵ ژوئیه همان سال هم مسؤولیت کشته شدن ۱۱ عضو القاعده در جریان حملات پهپادی را برعهده گرفت و اعلام کرد یک هدف متحرک را نزدیکی اوباری هدف گرفته است.

اوباری در حدود ۱۰۰۰ کیلومتری جنوب طرابلس قرار دارد و دومین شهر بزرگ در جنوب لیبی است. میدان نفتی الشراره؛ بزرگترین میدان نفتی لیبی در این شهر و تحت کنترل نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر قرار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: