کد خبر: ۵۲۱۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

مخبر گفت: مرحله دوم تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت با ظرفیت بیش از ۱۲ میلیون دز تا پایان خرداد ماه سال آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش شفاف، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در مراسم فاز دوم-سوم مطالعه بالینی اولین واکسن ایرانی کرونا (کووایران برکت) اظهار کرد: فاز اول با موفقیت به پایان رسید و مجوز فاز دوم و سوم را نیز گرفتیم.

او با بیان اینکه در تلاش هستیم واکسن ایمن با کمترین عارضه را تقدیم ملت کنیم، گفت: این افتخار است که با کمک جوانان کشور و با اتکاء به تخصص و اعتماد به نفس و جسارت در همه معضلات کشور بعد از انقلاب موفق شدیم گام های بلند و غیر قابل تصوری را برداریم.

مخبر گفت: فاز یک تست انسانی واکسن برکت با تلاش و نظارت وزارت بهداشت و اساتید به پایان رسید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه این بار توانستیم با موفقیت و با کمترین عارضه فاز اول را پشت سر بگذاریم، افزود: از دوستان در وزارت بهداشت می‌خواهم که همکاری‌شان با ستاد اجرایی فرمان امام تداوم داشته باشد تا بتوانیم فاز دوم و سوم را پشت سر بگذاریم.

او گفت: تولید انبوه و صنعتی سازی این واکسن در دستور کار است، چراکه تولید آزمایشگاهی یک موضوع است و تولید انبوه که در اختیار مردم قرار گیرد یک موضوع دیگری است.

مخبر گفت: ما در ستاد اجرایی فرمان امام همزمان و همگام با تولید تحقیقاتی، امکانات تولید انبوه را در دو فاز فراهم کردیم و ظرفیت تولید ٣ میلیون دوز در ماه امروز راه اندازی می‌شود.

او با بیان اینکه در فاز دوم ١٢ تا ١۵ میلیون دوز واکسن در ماه تولید می‌شود، تصریح کرد: مرحله دوم تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت با ظرفیت بیش از ۱۲ میلیون دوز تا پایان خرداد ماه سال آینده آغاز خواهد شد.

مخبر گفت: در پایان بهار تشکیلات ستاد اجرایی از سایر تشکیلات ظرفیتی ماهانه تولید ١۵ تا ٢٠ میلیون دوز در ماه را دارد.

اوبا بیان اینکه در تمام این مراحل سختگیرانه‌ترین دستورالعمل های بین المللی رعایت شده است و ذره‌ای از دستورالعمل ‌ها را کوتاهی نکردیم و با همین مسیر موفق شدیم واکسنی که تا کنون کمترین عارضه را داشته، تولید کنیم.

مخبر گفت: دو ماه دیگر ان شاء لله با برگزاری جلسه‌ای خاتمه یافتن تولید واکسن را اعلام کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: