کد خبر: ۵۲۱۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹

هشت طرح کوچه دوستی به عنوان یکی از پروژه‌های تهران ۱۴۰۰ در مناطق ۱۹، ۱۶، ۱۴، ۱۲، ۱۱، ۱۰، ۲۱ و ۹ طی روزهای ۲۵ تا ۲۷ اسفندماه افتتاح می‌شد.

به گزارش شفاف، مراسم افتتاح کوچه دوستی با حضور محمدرضا جوادی یگانه - معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، زهرا بهروز آذر- مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران - و شهرداران مناطق و جمعی از مدیران شهری مناطق ۲۲ گانه تهران برگزار می‌شود.

طرح « کوچه دوستی» با هدف بهره‌مندی از مشارکت زنان و کودکان در اداره شهر به عنوان یکی از پروژه‌های تهران ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفته است. این طرح به دنبال بازآرایی کوچه‌های شهر تهران با بهره‌گیری از هنر و مشارکت زنان در استقبال از نوروز ۱۴۰۰ است تا روح زنان را که مملو از شادی و نور نشاط و حیات و امید است، از خانه‌ها به کوچه‌ها توسعه دهد و کوچه‌ها به مثابه ادامه خانه تعریف شوند.  از این منظر بحث کوچه دوستی در شهرداری تهران به عنوان یکی از پروژه های تهران ۱۴۰۰ و به عنوان استقبال از بهار و تحویل قرن مطرح شده است.

زهرا بهروز آذر - مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران - در مراسم افتتاح کوچه سرو واقع در منطقه ۱۹ شهرداری تهران گفت: در رویکرد جدید که بنا دارد تهران را از یک شهر سازه محور به یک شهر انسان محور تبدیل کنیم، تلاش بر اینست که شهر را با مشارکت خود شهروندان طراحی و زیست پذیر کنیم. طرح کوچه دوستی یکی از مصادیق همین موضوع است که خود شهروندان تصمیم گرفتند چه طرح و نقشی روی دیوارها حک شود و خودشان اجرا کردند.

به گزارش شهرداری تهران وی در پایان اظهارکرد: زنان و کودکان در راس این کار بوده‌اند و شهرداری نیز تلاش کرده است تا امکانات را فراهم کند و منابع را در اختیار افراد قرار دهد.

انتهای پیام

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: