کد خبر: ۵۲۱۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

چهلمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه با اصحاب رسانه امروز به صورت آنلاین برگزار شد و وی به سوالات مختلفی پاسخ داد.

به گزارش شفاف، چهلمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه با اصحاب رسانه امروز (سه‌شنبه ۲۶ اسفند ماه) به صورت آنلاین برگزار شد.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در ابتدا ضمن تبریک ماه شعبان گفت‌: میلاد مسعود امام حسین (ع) و منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله اعظم و همچنین فرا رسیدن نوروز باستانی و آغاز سال ۱۴۰۰ و قرن ۱۵ را تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: امیدوارم مردم ما در سال جدید که آغاز آن با میلاد منجی عالم بشریت است و همه این تولد را جشن می‌گیرند سال گشایش و نجات از گرفتاری‌ها باشد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: سالی که گذشت، سال سختی بود، سالی سخت از نظر معیشت مردم، گرانی افسار گسیخته و تورم بیش از حد همراه با مصیبت‌های کرونایی بود.

اسماعیلی تصریح کرد: البته در مقابل شاهد جهاد مدافعان سلامت و کمک‌های مردم برای رفع نیاز مستضعفان بودیم و خدارا شاکر هستیم امسال با اجرای سند و برنامه‌های تحول قوه قضاییه توفیقاتی به دست آوردیم و در عرصه‌های مختلف توانستیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: خوشحال هستیم که رضایت نسبی مردم را به دست آوردیم، همکاران ما در قوه قضاییه همانند مدافعان سلامت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مواجهه با ویروس کرونا ایثارگرایانه در میدان گره گشایی مردم با تمام توان حضور داشتند و کرونا را به پیشران هوشمندسازی قوه قضاییه مبدل کردند.

اسماعیلی با اشاره به اقدامات قوه قضاییه گفت: در سال کرونایی و هوشمندسازی قوه قضاییه توانستیم ۴۰ سامانه جدید را برای خدمت رسانی هوشمند به بهره برداری برسانیم و حاصل آن‌ها حذف بیش از ۳ میلیون مراجعه حضوری به واحد‌های قضایی بود.

وی ادامه داد: همچنین ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر توانستند در زمان معین با سامانه‌های قوه قضاییه به واحد مربوطه مراجعه کنند و بدون معطلی از دریافت خدمات قضایی بهره‌مند شوند و بیش از ۱ میلون گواهی انحصار وراثت را از طریق سامانه‌ها صادر کردیم.

سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: در سال گذشته ۲۵ سرویس آنی مکاتبه در قوه قضاییه به بهره برداری رسید و شاهد کاهش ۱۰ درصدی پرونده‌ها در واحد‌های قضایی بودیم و راه اندازی مکانیزم احراز هویت برخط از جمله اقدامات دیگر بود.

اسماعیلی گفت: تمام زندان‌های کشور به اتاق دادرسی الکترونیک مجهز شدند و اتاق دادرسی الکترونیک به بهره برداری رسید و با تجهیز حدود ۳ هزار اتاق دادرسی الکترونیک در واحد‌ها می‌توانیم بیش از ۱۰۰ هزار زندانی را مورد بررسی قرار دهیم.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به سفر‌های استانی رئیس قوه قضاییه و تیم مدیریتی گفت: در سال کرونا تیم مدیریتی قوه قضاییه در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا و اقتصاد، معیشت و اشتغال مردم با هدف آشنایی بیشتر با مشکلات اقتصادی و اجتماعی و گره گشایی شهروندان با هماهنگی ستاد ملی کرونا در سال اخیر ۱۱ سفر استانی و ۱ سفر بین المللی انجام دادیم.

وی ادامه داد: بازدید از کارخانه‌های چوب و کاغدسازی، صنایع پوشش ایران در گیلان، کشت و صنعت مغان، ماشین سازی تبریز نمونه‌هایی از این واحد‌ها هستند که در جهت حل مشکل آن‌ها قدم‌های موثری برداشته شد.

در حال تکمیل...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: