کد خبر: ۵۲۱۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳

به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت امام حسین (ع)، با کتاب‌هایی درباره زندگی و مکارم اخلاقی ایشان آشنا شوید.

به گزارش شفاف، آثار زیادی درباره امام حسین (ع) به رشته تحریر درآمدند. به مناسبت فرا رسیدن میلاد این امام بزرگوار کتاب‌هایی را در این زمینه معرفی می‌کنیم:

«تحقیقی پیرامون عزت امام حسین (ع)»

کتاب «تحقیقی پیرامون عزت امام حسین (ع)» از جمله آثاری است که پیرامون یکی از ویژگی‌های این امام بزرگوار نوشته شده است. اصغر فروغی ابری نگارش و انتشار آن را به عهده داشت. از جمله بخش‌های کتاب می‌توان به مدخل بحث، چکیده، عزت امام حسین (ع)، تعلق به خاندان رسالت، عبادت و بندگی، توکل بر خدا، مرگ با عزت و موضع عزتمندانه امام حسین در مواجهه با خلفای اموی اشاره کرد.

«جلوه‌هایی از اندیشه سیاسی امام حسین علیه السلام در سخنرانی منا»

کتاب «جلوه‌هایی از اندیشه سیاسی امام حسین (ع) در سخنرانی منا» اثر قربانعلی دری نجف آبادی در موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان منتشر شد. در این کتاب علاوه بر مقدمه و پیشگفتار بخش‌های دیگری از جمله نامه و پاسخ استیضاح گونه امام به معاویه، دعوت در منا و اتمام حجت، خطبه در منا، درس‌ها و عبرت ها، اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر، جایگاه و مسئولیت خطیر دانشمندان، ریشه‌ها و علل ترک امر به معروف و نهی از منکر، نتایج و آثار ترک امر به معروف و نهی از منکر، مجاری امور و احکام و حکومت اسلامی به دست دانشمندان الهی است، اهداف حکومت اسلام، اهداف نهضت عاشورا و شیوه‌های مبارزاتی امام حسین (ع) هم وجود دارد.

«زندگانی امام حسین (ع)»

کتاب «زندگانی امام حسین (ع)» اثر هاشم رسولی محلاتی در دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد. ولادت، دوران کودکی و دامان پر مهر جد و پدر و مادر، از رحلت رسول خدا تا شهادت امیرالمؤمنین، پس از شهادت پدر، پس از شهادت برادر، ولیعهدی یزید، دوران حکومت ننگین یزید تا قیام و نهضت امام حسین، علل قیام و نهضت مقدس امام حسین و بحث و تحقیق درباره روایات این باب، علم امام به شهادت خود و یاران، آیاتی که تأویل به شهادت امام حسین شده، خبر‌هایی که از امیرالمؤمنین در این باره نقل شده، روایاتی که از خود امام حسین در این باره نقل شده، از مواردی است که در کتاب به آن‌ها اشاره شده است.

حرکت امام به سوی مکه و ماجرا‌های پس از آن، حرکت مسلم بن عقیل به سوی کوفه و ماجرا‌های بعد از آن، وضع کوفه و مردم آن شهر پس از شهادت مسلم و هانی، دستگیری‌های گسترده و پر شدن زندان‌ها از شیعیان، چگونه عبیدالله بن زیاد بر مردم کوفه مسلط شد؟، حرکت امام به سوی عراق، در کربلا چه گذشت، شهادت امام و یاران آن حضرت، شهادت اهل بیت، شمه‌ای از فضایل و مکارم اخلاق امام حسین (ع) و عبادت آن حضرت از دیگر مواردی است که نویسنده در اثرش به آن‌ها پرداخته است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: