کد خبر: ۵۲۱۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی در ماه فوریه ۱۵۳ باب ساختمان متعلق به فلسطینیان را در سراسر کرانه باختری اشغالی تخریب یا تصرف کرده‌اند.

رژیم اشغالگر به تخریب منازل فلسطینیان سرعت بخشید
به گزارش شفاف، از میدل ایست آی، سازمان ملل متحد در گزارشی با اشاره به اینکه تعداد ساختمان‌های تخریب شده و متعلق به فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی- از جمله بیت المقدس شرقی- در ماه میلادی گذشته برای چهارمین ماه متوالی در بالاترین سطح ماهانه خود قرار می‌گیرد، اعلام کرد که نیروهای رژیم صهیونیستی در ماه فوریه در مجموع ۱۵۳ باب ساختمان متعلق به فلسطینیان را در سرتاسر کرانه باختری اشغالی از جمله بیت المقدس شرقی یا تخریب کرده و یا تصرف کرده‌اند.

«دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور بشردوستانه و قلمروهای فلسطینی» در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد، اعلام کرد که این اقدامات اسرائیل باعث آوارگی ۳۰ فلسطینی از جمله ۱۷۲ کودک شده است. دست کم وضعیت معیشت یا دسترسی به خدمات شهری نیز برای ۴۳۵ نفر از مردم فلسطین نیز تحت تأثیر این اشغالگری قرار گرفته است.

دفتر سازمان ملل متحد همچنین خاطرنشان کرد که تا امسال (۲۰۲۱ میلادی)، تعداد ساختمان‌های متعلق به فلسطینیان که ماهانه هدف تخریب یا توقیف قرار می‌گیرند، در مقایسه با متوسط ماهانه در سال ۲۰۲۰ یک افزایش ۶۵ درصدی را نشان می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: