کد خبر: ۵۲۱۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

براساس گزارش‌های مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا سه شنبه شب به ۱۲۱ میلیون و ۶۴ هزار نفر رسیده است.

                          مبتلایان جهانی کرونا به بیش از ۱۲۱ میلیون نفر رسید

به گزارش شفاف، از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۲ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۳۶ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۴۵ هزار و ۴۵ نفر به کووید ۱۹مبتلا شده و ۵۴۸ هزار و ۱۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۳۰ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۵۸۶ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۴۸ هزار و ۱۳ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا ۲۲ میلیون و ۲۸۶ هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، برزیل، هند، روسیه، انگلیس و فرانسه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

افزایش شمار مرگ و میر بیماران کرونایی در آمریکا در حالی روند صعودی دارد که دولت بایدن در تلاش است تا سوء مدیریت به جای مانده از دوره رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مقابله با ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند، وضعیتی که اقتصاد آمریکا را با بحران مواجه ساخته است.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا که از زمان ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری کنترل همه‌گیری مهار کرونا را اولویت اول خود معرفی کرده از نخستین دقایق بدست گرفتن سکان زمامداری، حدود ۲۵ فرمان اجرایی را امضا کرد که بیش از نیمی از آنها مربوط به کرونا است.

افزایش شمار مبتلایان کرونا در آمریکا در حالی رخ می دهد که بیشترین تعداد واکسن در این کشور تا کنون توزیع شده و در شرایطی که جهان با کمبود واکسن کرونا دست و پنجه نرم می کند دولت فدرال آمریکا مقدار زیادی از دوزهای واکسن را خارج از نیاز خود انبار کرده است.

بایدن روز جمعه درباره همکاری با استرالیا، هند و ژاپن برای توسعه تولید واکسن و عرضه واکسن در آسیا ابراز تعهد کرد اما مقام های دولت این کشور تایید کرده اند که تا وقتی همه مردم آمریکا واکسینه نشده اند واکسنی را به دیگر کشورهای جهان عرضه نخواهند کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: