کد خبر: ۵۲۱۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲

در حالت کلی به گروهی که در کنار هم فعالیت خاصی را انجام می دهند و هدف خاصی را دنبال می کنند یک گروه یا شرکت گفته می شود. این گروه یا شرکت که می تواند هر کسب و کاری باشد اگر بخواهد روال فعالیت خود را در چارچوب قانون و به صورت رسمی انجام دهند نیاز به ثبت شرکت دارد. در هر مجموعه یا کسب و کار  بعد از اینکه مدیران آن واحد در کار خود به مرحله ای رسیدند که نیاز به بهبود کسب و کار خود از طریق تعامل با شرکت ها و ارگان های دولتی را داشتند نیاز است که به ثبت شرکت روی آورند.

همچنین ممکن است فردی که دارای تخصصی خاص در حرفه یا تحصیلات کافی در زمینه ای است بخواهد دست به شروع کار به صورت شرکت بزند و برای این کار نیاز به ثبت شرکت داشته باشد.

البته نکته مهمی که در این بخش وجود دارد، این است که هزنیه ثبت شرکت ها به چه صورت انجام می شود؟ در این خصوص می توانید با مراجعه به بخش هزینه ثبت شرکت ها براساس نوع شرکت، شاهد هزینه ها باشید.

خدمات ثبت شرکت به چه صورت است؟ + بررسی هزینه ها

ثبت شرکت چه اهمیتی دارد؟

یکی از مواردی که باعث اهمیت بخشیدن به موضوع ثبت شرکت توسط کسب و کارها می شود، حمایت دولت از اشخاص حقوقی و شرکت ها می باشد. دولت در همین راستا امتیازاتی را به شرکت ها اختصاص می دهد که برای اشخاص حقیقی هیچ گاه در نظر گرفته نشده است. مانند اهدا انواع وام، انواع خدمات حقوقی و...

مورد مهم دیگر در این رابطه وجهه بخشیدن نام شرکت به کسب و کار شماست.  تمام فعالیت های شما پس از ثبت شرکت به صورت رسمی و قانونی در می آید و همین موضوع باعث جذب تعداد زیادی از شرکت ها می شود.

مسئولیت کارها در شرکت ها با یک نفر نیست و تمام موارد اعم از دریافت پروژه های کاری مختلف تا اجرا کردن آن ها اگر مشکلی پدیدار شود تمام مسئولیت ها بر عهده یک نفر نخواهد بود.زیرا در ایران امکان ثبت شرکت به صورت انفرادی وجود ندارد و وجود حداقل یک یا دو شریک برای تاسیس شرکت نیاز است.

شرکت ها و ارگان های دولتی جهت انجام برخی خرید ها و یا دریافت خدمات می بایست حتما با شرکت ها همکاری کنند و این موضوع بسیار مهم است. زیرا با ثبت شرکت می توانید فرصت های کاری بیشتری را برای خود ایجاد نمایید.

خدمات ثبت شرکت به چه صورت است؟ + بررسی هزینه ها

انواع شرکت ها

جهت انجام امور مربوط به ثبت شرکت ها باید دقت کنید که کدام یک از انواع شرکت ها را باید ثبت کنید. شرکت های تجاری شرکت هایی هستند که هدف از تاسیس آنها ایجاد درآمد می باشد و انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای هزینه ثبت شرکت متفاوت، شرایط و مراحل ثبت نام متفاوت از دیگری است. از انواع شرکت های تجاری می توان به شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های مختلط غیر سهامی، شرکت های تعاونی تولید و مصرف، شرکت نسبی، شرکت سهامی، شرکت تضامنی و شرکت مختلط سهامی اشاره کرد.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت

 • مقدار سرمایه شرکت
 • اطلاعات شخصی امضا کننده
 • اطلاعات اظهارنامه، اساسنامه
 • اطلاعات شخصی متقاضی ثبت شرکت
 • اطلاعات شخصی اعضای شرکت
 • کد ملی (شماره گذرنامه برای متقاضیان غیر ایرانی)
 • موضوع شرکت مدت زمان فعالیت و نوع فعالیت آن
 • شماره تلفن ثابت و آدرس کامل پستی شرکت به همراه کد پستی

 

 • در صورت وجود، درج اطلاعات شعب شرکت
 • اطلاعات مرتبط با سال مالی و روزنامه رسمی
 • مشخص کردن نوع شرکت (مدارک مورد نیاز هر شرکت برای ثبت متفاوت است که بعدا به آن اشاره خواهیم کرد)

 

 • اطلاعات شخصی امضا کننده (فردی که اطلاعات اولیه شرکت را در اداره ثبت شرکت ها تایید می کند)

 

خدمات ثبت شرکت به چه صورت است؟ + بررسی هزینه ها

 

جدول تقریبی هزینه ثبت شرکت در سال 1399

ردیف

نوع شرکت یا تقاضا

مبلغ

۱

ثبت شرکت سهامی خاص

4،500،000 ریال

۲

ثبت شرکت مسئولیت محدود

4٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال

۳

ثبت موسسه

5٫500٫000 ریال

۴

ثبت تعاونی

۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

۵

تنظیم هر صورتجلسه تغییرات شرکت

3،500،000 ریال

۶

پیگیری اخذ کارت بازرگانی

۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

۷

پلمپ دفاتر

۱٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال

۸

ثبت نام ارزش افزوده

۶٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال

۹

ثبت نام و علائم تجاری (برند شخصی)

۶٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال

۱۰

ثبت نام و علائم تجاری (برند شرکتی)

۶٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال

۱۱

ثبت طرح صنعتی

۶٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال

۱۲

ثبت اختراع

۸٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: