کد خبر: ۵۲۱۳۸۸
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰

وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی توسعه ورزش و ساماندهی امور جوانان در راستای اجرای شعارسال اهتمام ویژه خواهد داشت.

به گزارش شفاف و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغازین دقایق حلول سال 1400 و در پیام نوروزی‌شان ضمن نامگذاری سال پیش رو با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» موارد اولویت‌داری که می‌تواند منتج به نتایج مطلوب در کشور برای همه اقشار جامعه شده و نقشه راهی که باید توسط مردم و مسئولین طی شود را تبیین فرمودند. از این رو ضرورت دارد همگان و به ویژه مسئولین کشور اهتمام خود را در تمامی حوزه ها برای تحقق شعار سال به کار گیرند.

وی ادامه داد: تأکید حضرت آیت الله خامنه‌ای به «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» و تامل و عمل در راستای تحقق آن در همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌تواند در تقویت و اقتدار بنیه ملی کشور اثرگذار باشد. بدیهی است در مجموعه موضوعات مرتبط با توسعه پایدار و متوازن کشور، نقش ورزش نیز به عنوان یکی از ارکان بی‌بدیل و تاثیرگذار در ارتقای سلامت منابع انسانی کشور و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه بسیار مهم است.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: بر این اساس، نامگذاری سال 1400 توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی در دو حوزه کلان ورزش و جوانان نیز مورد توجه وزارت ورزش و جوانان به عنوان نهاد متولی توسعه ورزش در ابعاد همگانی و قهرمانی و ساماندهی امور جوانان قرار خواهد داشت. در این راستا تلاش این وزارت حذف تمامی موانع در مسیر پیشرفت و تعالی ورزش با رویکرد توسعه مشارکت عموم مردم و اقشار مختلف در ورزش همگانی و حضور مقتدرانه و غرورآفرین قهرمانان ورزشی در رشته‌های مختلف در میادین بین المللی در جهت کسب سکوهای قهرمانی در میادین بین المللی و نگاه ویژه به مقوله استعدادیابی و پرورش نخبگان ورزشی به عنوان یکی از جنبه‌های صلابت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

سلطانی‌فر گفت: در همین راستا توسعه زیر ساخت‌های ورزشی در اقصی نقاط کشور و به ویژه در مناطق کمتر برخوردار با هدف ایجاد زمینه برای ترغیب اقشار مختلف مردم به ورزش با نگرش ورزش همگانی سلامت محور بیش از پیش مورد توجه قرار داشته و این مهم با ساخت و تکمیل فضاها و اماکن ورزشی نیمه کاره به ویژه در مناطق محروم تا پایان این دولت محقق خواهد شد. پشتیبانی و حمایت از تولیدکنندگان لوازم و تجهیزات ورزشی با رویکرد تقویت صنایع داخلی و رفع موانع پیش روی آنان در توسعه صادرات‌ مسیری است که ان‌شاءالله با قوت بیشتری نسبت به گذشته طی خواهد شد و عواید در سطح کلان به سایر بخش‌های کشور نیز خواهد رسید.

وی افزود:‌ یکی دیگر از محورهای مهم و مورد توجه در ورزش نگاه برنامه محور بر روی رشته‌ها و تیم‌های ورزشی مدال آور و پرطرفدار برای تقویت و ارتقای عناوین ورزشی در سطوح جهانی، قاره‌ای و بین المللی بوده است که همچنان باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد. در همین مقوله حمایت و پشتیبانی منطقی از رشته‌های ورزشی پرمخاطب از جمله فوتبال و به طور خاص تیم‌های ورزشی پر طرفدار، بخش مهمی از اقدامات وزارت ورزش و جوانان بوده است.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: یکی از اقداماتی که در دو سال گذشته توسط وزارت ورزش و جوانان با مداقه و جدیت تمام پیگیری شد تلاش در جهت ورود دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه بود که با عنایت به شعار "تولید؛ پشتیبانی‌ها مانع‌زدایی‌ها" امید است تا پایان دولت دوازدهم به سرانجام برسد. همانگونه که رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی‌شان عنوان کردند برخی از برنامه های مهم و کلان کشور در سال جهش تولید در سال 1399 به رغم همه تلاش های انجام شده به دلیل وجود موانع ساختاری، عدم پشتیبانی و حمایت مؤثر از سوی بخش‌های مختلف و ضعف‌های قانونی محقق نشد که می‌توان در سال جدید و در سایه وفاق وهمدلی، رفع موانع قانونی و ساختاری و با تکیه بر قدرت مردم و به ویژه جوانان زمینه های تحقق آن را فراهم و ان‌شاءالله مسیر توسعه را در کشور سرعت ببخشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار