کد خبر: ۵۲۱۴۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶

معاون رئیس حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه اعلام کرد، آنکارا طی چند روز آتی تغییراتی در کابینه خواهد داد و با این اظهارات شایعات اخیر درباره این موضوع را تأیید کرد.

به گزارش شفاف، به نوشته روزنامه دیلی صباح، ماهر اونال، معاون رئیس حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه گفت:‌ کنگره امروز (چهارشنبه) حزب حاکم بر اصول اعتماد و ثبات برای ترکیه تأکید خواهد کرد و مقاماتی که در این کنگره انتخاب شوند برای اهداف و چشم انداز ۲۰۲۳ ترکیه تلاش خواهند کرد.

وی درباره تغییرات احتمالی در سازمان‌های حزب حاکم و اعضای کابینه گفت:‌ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه آرایش و ترتیب جدیدی را همسو با اهداف ۲۰۲۳ شکل خواهد داد.

وی افزود: وقتی درباره این تغییرات صحبت می‌شود، به طور حتم پویایی در کل سیستم صورت خواهد گرفت. آرایش و ترتیب جدیدی برای سال ۲۰۲۳ نه تنها برای حزب حاکم بلکه برای کل تیم ریاست جمهوری وجود خواهد داشت. ما در روزهای آتی شاهد این مسئله خواهیم بود.

اردوغان اخیرا اطمینان خود را نسبت به پیروزی در انتخابات سال ۲۰۲۳ ابراز کرده و گفت: سال ۲۰۲۳ سال پیروزی برای ائتلاف مردم خواهد بود.

سال ۲۰۲۳ همچنین صدمین سال تشکیل جمهوری ترکیه است.

حزب حاکم عدالت و توسعه در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی سال ۲۰۱۸ میلادی ائتلافی را با حزب جنبش ناسیونالیسم تشکیل داد. این ائتلاف در پارلمان اکثریت را به دست آورد در حالی که اردوغان نامزد ریاست جمهوری این ائتلاف نیز با کسب ۵۲.۶ درصد آرا در انتخابات پیروز شد. علی رغم گمانه زنی‌های احزاب اپوزیسیون حزب حاکم دائما شایعات درباره انتخابات زودهنگام را رد کرده است. انتظار می رود ترکیه در ژوئن سال ۲۰۲۳ انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: