کد خبر: ۵۲۱۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲

گاهی اوقات ممکن است کاربران بخواهند یک کنفرانس در واتساپ داشته باشند که اعضای زیادی را به آن دعوت کنند، فیسبوک برای انجام این کار اجازه ساخت مسنجر روم در نسخه دسکتاپ واتساپ را داده است.

به گزارش شفاف، واتساپ یک برنامه پیامرسان فوری است که به کاربرانش امکان می‌دهد پیام‌های متنی و صوتی را از طریق چت‌ها و همچنین به اشتراک گذاری رسانه‌ها از جمله عکس و فیلم، چه در چت‌های فردی یا گروهی ارسال کنند، این پیامرسان علاوه بر به نسخه‌های تلفن‌های هوشمند نسخه دسکتاپ نیز دارد.

نسخه دسکتاپ، معروف به WhatsApp Web، همزمان با برنامه تلفن همراه است تا به کاربر اجازه دهد پیام‌های واتساپ را از طریق رایانه ارسال و دریافت کند و نسخه وب در بیشتر موارد توسط موسسات، به منظور تسهیل نوشتن پیام با استفاده از یک مرورگر وب بدون نیاز به استفاده از تلفن برای ارسال پیام استفاده می‌شود.

شرکت فیسبوک، مالک این پلتفرم، پشتیبانی از ویژگی اتاق مسنجر را به نسخه دسکتاپ واتساپ اضافه کرده که به بیش از دو میلیارد نفر اجازه می‌دهد تا تماس‌های ویدئویی گروهی را با حداکثر ۵۰ شرکت کننده از طریق نرم افزار فیس بوک مسنجر ایجاد و انجام دهند. برای اینکار کاربران باید حساب‌های واتساپ و فیسبوک خود را در نسخه وب نیز همسان سازی کنند.

ایجاد مسنجر روم در WhatsApp Web

نحوه ایجاد یک اتاق گفتگو با Messenger Room در WhatsApp Web

۱. حساب WhatsApp خود را از طریق مرورگر وب یا نسخه دسکتاپ باز کنید، سپس روی دکمه فهرست بالای لیست گپ کلیک کرده و از فهرست کشویی، روی گزینه «ایجاد یک اتاق» کلیک کنید.

۲. یک پیام پاپ آپ با نماد Messenger Room روی صفحه ظاهر می‌شود تا شما را به سمت پنجره جدیدی دور از چت‌های معمولی WhatsApp هدایت کند.

۳. برای استفاده از سرویس پیامرسان مسنجر به حساب فیس بوک خود وارد شوید.

۴. با کلیک بر روی گزینه ایجاد یک اتاق، عنوان و یک نام مناسب برای چت انتخاب کنید.

۵. افرادی را که می‌خواهید با آن‌ها یک کنفرانس داشته باشید را اضافه کنید. حداکثر ۵۰ شرکت کننده در هر تماس می‌توانند اضافه شوند.

۶. می‌توانید با ارسال لینک جلسه از هرکسی که می‌خواهد به ویدئو کنفرانس بپیوندد دعوت کنید تا به تماس با هر یک از مخاطبین به این جلسه وارد شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: